Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Sıralı Başaklar Ajurlu Örgü Modeli

Ben bu modeli bayan yeleklerinde kullanılan popüler bir modelde ara modeli olarak kullandım. İsteyenler için yazlık kullanıma uygun bir hale getirdim.

Modelin kendi 5 ilmekle yapılıyor. Aradaki ajurlu model ise 2 ilmekle yapılıyor. Ajurlu olmasını istemeyenler aradaki iki ilmekle yapılan bölümü kullanmasınlar. Araya sadece bir veya iki ilmek ters koyabilirsiniz.

İstenirse lastik yapılmadan kullanılabilen bu model için ilmekleri hazırlayın. İlk olarak bir tane kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki iki ilmeği düz olarak ördüm. Sonraki üç ilmeği birlikte keser gibi örüp bir ilmek doladım ve aynı üç ilmeği bir kez daha düz örerek topladım.

İpi arka tarafa doğru olacak şekilde bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek kestim. İki ilmek düz örüp sonraki üç ilmeği birlikte düz örerek topladım ve bu ilmekleri şişten çıkartmadan ipi bir kez dolayıp bir kez daha ilmekleri düz ördüm.

Ajurlu model için ipi arka tarafa doğru bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmek ters örün. Sonraki üç ilmeği birlikte ters örer gibi toplayıp bir ilmek şişe dolayın ve aynı ilmekleri bir daha ters olarak örün. 

İpi arkaya doğru bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek toplayın. Ara model hem ön yüzde hemde arka yüzde aynı şekilde örülecek. Ön yüzde modelin yapımı düz ilmek olarak örülürken arka yüzde ise aynı işlemi ters örerek yapacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=LbQmWtapXiA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.