Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

İki Renkle Yapılan Şık Bir Örgü Tarifi

Yapımı ile ilgileri çeken iki renkli bir model hazırladım. İki renk ile hazırladığım modeli rengarenk olarak da çalışabilirsiniz. Böylece hem kalan ipler değerlenmiş olacak hemde ortaya rengarenk bir örgü modeli çıkmış olacaktır.

Ana rengini beyaz olarak kullandığım modelin üzerine mavi renk kullandım. İsterseniz bunu tersine çevirebilirsiniz. İlk sırayı ön taraftan tamamen düz olarak örün. Arka tarafa geçince bu defa bütün ilmekleri ters olarak örün. 

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini mavi renk ile düz örün. Sonraki iki ilmeği de mavi renkli ip ile düz örüp devam edin. İpi arkaya alıp iki ilmeği örmeden atlatın. Sonraki 4 ilmeği mavi renk ile düz örüp iki ilmeği örmeden atlatın. Sırayı tamamlayın.

 Arka sırada aynı ilmekleri ters örüp aynı ilmekleri örmeden atlatın.Her renk değiştirişte iki sıra örülecek ve tekrar renk değiştirilecek. Ön tarafta kenar ilmeğini beyaz renk ile düz örün. Arada kalan 2 tane beyaz ilmeği mavi ilmeklerin önüne geçirip üç ilmeği düz örün. 

Sonraki beyaz ilmeği diğer mavi ilmeklerin arkasına alıp düz olarak örün. Örmeden atlanan beyaz renkli iki ilmeği iki kenarlara doğru açıp mavi renkli ilmeklerin içeriye doğru alıp öreceğiz. Arka taraftan bütün ilmekleri ters örüp tamamlayın. Sonra tekrar ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.