Yeme İçme,  Yemek Tarifleri

2 Malzeme İle Şipşak Yapılan Lavaş Börek

Merhaba güzel hanımlar, bugün öyle güzel , öyle pratik, severek yiyeceğiniz bir börek tarifimiz var ki, parmaklarınızı yiyecek, misafirleri ikram ettiğiniz de onlar da tereddütsüz parmaklarını yiyecek.

Böreğimiz sadece 2 malzeme ile yapılan, çat kapı kahvaltıya, çaya gelen misafirlerinize gönül rahatlığıyla sunacağınız bir börek olacak. Malzemelerinizi kişi sayısına göre artırabilirsiniz.

Hazırlamak sadece ve sadece 2 dakikanızı olacak. Öğrenci menülerinin de baş köşesine oturacak. 250 gram kaşar peynirini uzun uzun doğrayalım. 2 tane lavaş ekmeğini alalım.

Tavanın altına birkaç parça tereyağı koyalım ve ilk lavaşı yağın üzerine koyalım. Daha sonra peynir dilimlerini düzgün bir şekilde lavaşların üzerine dizelim.

İsteğinize bağlı olarak peynirlerini üzerine sucuk veya salam ya da sosis de ilave edebilirsiniz. Diğer lavaşı da üzerine kapatıp tavanızı ocağa kısık ateşe alın.

Böreği yavaş yavaş elimizi yakmadan çevire çevire altı nar gibi kızarana kadar pişirin. Sonra tersini çevirip bu tarafını da nar gibi kızarana kadar pişirin.

Yanmaması için çevirirken bu tarafa da biraz tereyağı ekleyelim. Bu böreğimiz kıtır çıtır , güzel bir börek. Çıtır çıtır olan böreği üçgen dilimler halinde keselim. İçerisine koyduğunuz kaşarlar öyle güzel erimiş olacak ki yerken tadına vara vara yiyeceksiniz.

Böreğimizin yanına isteğinize ve damak zevkinize göre yiyecekler ilave edebilirsiniz. Bu güzel tarifimizi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Zaten bir defa denerseniz kesinlikle vazgeçemeyecek siniz.

Hazır lavaş kullanmak istemeyen kişiler lavaşı da kendisi hazırlayabilirler. Bununla birlikte kaşar peyniri yerine farklı peynir de tercih edebilirsiniz, bu sadece sizin zevkinize kalmış. Böreğimizin yapım aşamaları youtube Bera tatlı dünyası kanalına mutlaka göz atın deriz. Hepinize kolay gelsin , yiyecek olanlara da afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.