Güzellik,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Aç Karnına Tüketilince Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

Kış aylarında soğuklar gelmesiyle beraber kaçamaklarını artıran kadınlar fazla kilolarından kurtulmak için kendilerine birçok çözüm ararlar.

Sabah kalktığımızda aç karnına tüketildiği taktirde hem kendimizi dinç hissedebileceğimiz, hem de tok olmamıza yardımcı olacak bazı yiyecek ve içecekler sayesinde zayıflamak mümkündür.

Sizlerle bugün paylaşacağımız besinler metabolizma hızlandırıp, aynı zamanda da düşük kalorisi sayesinde kilo alımını engelleyecek besinlerdir. İşte günün erken saatlerinde tüketebileceğiniz besinler.

Diyet listelerinize güvenle ekleyebileceğiniz yulaf ezmesi tok tutucu özelliğe sahiptir. Yulaf ezmesi süt ile tüketebilirsiniz. Yulaf ezmesi süt , bir miktar tarçın, kakao ile lezzetlendirebilirsiniz.

Eğer mide ya gastrit probleminiz yoksa sindirim problemlerinizi ortadan kaldırmak için yoğurt tüketebilirsiniz. Yoğurt tam bir kalsiyum deposudur.

Bağışıklık sistemi zayıf olup sık sık hastalanan kişiler için çözüm lor peyniri. Zayıf bağışıklık sistemini güçlendirmek konusunda en etkili besindir ve ayrıca sabah kahvaltısında tüketildiği taktirde zayıflayan yardımcı olur.

Bunun yanı sıra kas sakatlanmalarına iyi geldiğini biliyor muydunuz? İsteğinize bağlı olarak 1 tatlı kaşığı veya 1 yemek kaşığı tüketebilirsiniz.

Sabah aç karna içilen elma sirkesinin zayıflamanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Yalnız mide sorununuz varsa önce doktora danışmalısınız.

Gün içerisinde vazgeçilmezimiz olan Türk kahvesi, nescafe ve diğer kahvelere nazaran daha az kafein içerir , bu nedenle yağ yakımına kolaylaştırır. Oldukça güçlü bir antioksidandır. Sabah sporunuzdan yarım saat önce tüketirseniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Bu yiyeceklerin dışında içecekler de vardır. Ilık su ve limondan oluşan karışımı içerek hem kilo verebilirsiniz, hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, diş eti rahatsızlıklarına çözüm bulabilirsiniz. Ancak reflü , mide yanması gibi problemleriniz varsa limon suyunu tercih etmeyiniz.

Ananas suyu, zencefil çayı, ballı ve biberli yeşil çay gibi farklı seçeneklerde aç karnına tüketildiklerinde zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu çayların 15 gün tüketildikten sonra etkisini göstermeye başlayacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir