Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Ajurlu Çamlar Yelek Modeli

Ajurlu çamlar yelek modelini hemen hemen herkes kendi için örebilir. Her yaşa uygun olacaktır. Yeleğin birkaç renk ile yapılmış resimlerini de alt bölüme ekliyorum. Bitmiş resmini görerek daha kolay karar verebilirsiniz.

Yeleğin modeli 15 ve katları ile yapılıyor. Örgünün başlangıcında ve sonunda model yarım olarak kullanılıyor. Önce lastiği örün ve ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün ve ön tarafa gelince modeli kurmaya başlayın.

Kenar ilmeğini alıp önce bir ilmek dolayın ve bir ilmek kesin. 10 ilmeği ters olarak örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip birlikte örerek kesin. Sonra kestiğimiz ilmeğin yerine bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın. 

Arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeği ile bir ilmeği daha düz örüp bir dolayın ve bir ilmek kesin. 8 ilmek ters örüp iki ilmeğin yerini değiştirip kesin. Bir ilmek dolayıp iki ilmek düz örerek devam edin. Arka taraftan bütün ilmekleri ters örüp tamamlayın.

Ön tarafta kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayıp bir ilmek kesin. bir ilmek dolayıp bir ilmek kesin ve 6 ilmek ters örün. Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip kesin.

Kesilen ilmeğin yerine bir ilmek artırıp iki ilmeğin yönünü çevirip kesin ve bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bir sıra daha bu şekilde örüp sonraki sırada bir sıra daha verev ajur açarak devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir