Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Ajurlu Kelebekler Örgü Modeli

Ajurlu kelebekler örgü modeli ile bebek örgüleri veya kendiniz için yelekler yapabilirsiniz. Bu modeli örgüye yeni başladığım zamanlarda öğrendim. Geçenlerde bir arkadaşımın ördüğü robalı bebek yeleğine bu modeli koydum. Sizlerle de modeli paylaşmak istedim.

Modelin yapımı için 5 ve katları ilmeğe ihtiyacınız olacak. Önce bir sıra bütün ilmekleri ön yüzde düz arka yüzde ters olarak ördüm. İlk 5 ilmeği düz örün. Bir ilmek dolayıp 5 ilmeği düz örerek kesin. Sonra tekrar bir ilmek dolayın. İki modelin arasında 5 ilmek düz örün.

Sonra tekrar modeli tekrarlıyoruz. Önce bir kez ipi şişe dolayın sonra 5 ilmek düz örerek kesin. Sonra tekrar bir ilmek dolayarak artırın. Bu şekilde ön yüzden tamamlayın. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün.

Tekrar ön tarafa geçince ilk 5 ilmeği düz örün. Alt sırada artırdığımız ilmeği de düz örüp bir ilmek dolayarak artırın. Bir ilmek düz örüp tekrar bir ilmek artırın. Aradaki düz ördüğümüz 5 ilmeği tekrar düz örün.

Modeli uyguladığımız 3 ilmeğin ilkini düz örüp bir ilmek dolayın bir ilmek düz örün ve tekrar bir ilmek artırın. İlk sırada modeli kurarken kestiğimiz 5 ilmeği iki sırada tekrar artırarak eski sayısına getireceğiz. Bundan sonra düz ördüğümüz bölüme modeli kaydırarak devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.