Güzellik,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır?Nerelerde Kullanılır?

Bugün de çokça adını duyduğumuz hemen hemen her kozmetik üründe şampuan da kremde içerik olarak için de olan Aleo Vera hakkında biraz bilgi paylaşacağım.

Hemen hemen her ürünün içeriğinde olan bu bitki nedir neye yarar ?faydaları nelerdir kısaca bir bahsedelim istedim ve güzel bir Aleo Vera jel ile hazırlanan çatlaklara iyi gelen bir tarifi de sizlerle paylaşacağım.

Aleo Vera cilde nem veren cilt sağlığına iyi gelen bir bitki. Etkisi azımsanamayacak kadar çok olduğu için bir çok üründe kullanılır. Kullandığımız nemlendiriciler de özellikle belirtilir aleo Vera içerir diye.

Peki biz bu aleo verayı kendimiz evde yetiştirip içinde kimyasal olmadan kendimiz hazırlayarak kullanamaz mıyız?

Tabi ki bu mümkün. Öncelikle çiçek satan her dükkandan rahatlıkla elde edebilirsiniz. Yalnız evde güneşle direk temas etmeden bir köşe de bakmanız daha uygun olur.

Evde kendiniz sulayıp yapraklar yeterli büyüklüğe geldikten sonra bıçak yardımıyla yaprağı ikiye bölerek içindeki jeli temiz bir kaba alıp içine dilediğiniz yağlarla karıştırıp kullanmanız mümkün.

Şimdi gelelim kullanım alanlarına ve faydalarına;

– Sivilce gibi cilt sorunlarına iyi gelir.

– Deride iltihap yanık gibi sorunlarla baş etmenizde büyük rol oynar.

– Cilde nem verdiği gibi kuru cilt yapısına sahipseniz çatlamaları önlediği için mutlaka kullanmanız gerekir.

– Yaşlanma belirtilerini önlemeye ve en aza indirmeye yardımcı olur.

– Cildi derisini ve hücreleri yeniler özellikle güneş lekelerinde çok etkilidir.

– Kolestrol seviyesini denge de tutar.

– Kalp ve damar sağlığına fayda sağlar.

– Diyabet rahatsızlığına iyi gelir.

– Sedef egzama gibi cilt sorunlarında faydalıdır.

– Göz iltihabına iyi gelir.

– Bağırsaklara iyi gelir ve bağırsaktaki mantarları yok eder. Bunun gibi satabileceğim bir çok unsur mevcut kullanmanız için. Tabi her şeyin kararında ve bilinçli kullanılması iyidir.

Fazla kullanımda oluşturabileceği durumları mevcut böbrek sorunları oluşması gibi. Tabi bu olumsuz durum Aleo Vera tüketimi için geçerli diğer türlü cilt bakımında olumsuz sonuçları yok.

Son olarak hamilelik döneminde çatlamaları olup deride çizikler halinde kalan çatlaklardan şikayetçi iseniz size çok güzel bir tarif sunmak istiyorum.

Aleo Vera jeli ile Hindistan cevizi yağını bir kapta karıştırın ve 3 ay boyunca her akşam düzenli olarak sürüp masaj yardımı ile çatlak olan bölgenize yedirin düzenli kullanımda gözle görülür değişimi kendinizde fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.