Anne ve bebek,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Altını Islatan Çocuklar İçin Doğal Çözümler

Biz de dahil bir çok insan çocukluk döneminde altını ıslatma problemi yaşamıştır. Bu sorun için evde çok basit yöntemler uygulayarak çözüm bulabileceğinizi biliyor musunuz?

Gelin hep beraber bu yöntemler nelerdir inceleyelim. Bazı yörelerde kiren olarak bilinen ancak yaygın bilinen ismiyle kızılcık suyu altını ıslatan çocuklar için uygulanabilecek en doğal tedavilerde biridir. İçerisinde yoğun şekilde antioksidan barındırır ve bu sayede altını ıslatma riskini en aza indirir.

Altını ıslatma problemi olan bir çocuğa düzenli olarak kızılcık suyu içilirse yatağı ıslatma oranının azaldığını görebilirsiniz. Çoğumuzun severek yediği hatta süt ile karıştırarak yararını artırıp içerek tükettiğimiz muz da sağlıklı olmasının yanı sıra idrar dürtülerinin kontrol edilmesinde yararlıdır.

Her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa muz tüketilmelidir. Kimilerinin kahvaltı menülerinde vazgeçilmez besin kaynağı olan bal sizler için bir diğer önerimizdir. Doğal tatlandırıcı özelliği olan bal vücuda yağ olarak dönmezken her gece 1 tatlı kaşığı tüketildiğinde alt ıslatma problemine çözüm olacaktır.

Asitli yapısıyla bilinen ve vücutta görülen bir çok problem için kullanılan elma sirkesi bakterilerin üremesini engeller, mide asidinin ve çocuklarda alt ıslatma probleminin kontrol altında tutulmasına yardımcın olur. Her gün 1 bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin ve yemeklerden önce çocuğunuzun içmesini sağlayın.

Bir süre sonra bu problemin ortadan kalkmaya başladığını göreceksiniz. Rahatlatıcı etkisi ile bilinen rezene altını ıslatan çocuklar için uygulanan bir diğer bitkisel çözümdür. Bir bardak sıcak suyun içerisine 1 çay kaşığı rezene, 2 çay kaşığı şeker ilave edin ve çocuğunuza içirin, problem kaybolacaktır .

Uzmanların yemeklerimizde kullanmamız için bizleri teşvik zeytinyağıyla çocuğunuzun karın bölgesine düzenli olarak masaj yaparak da bu problemden kurtulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir