Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Anlatacağım Modelimi Görenler Maşallah Diyor!

Son günlerde artık sürekli model anlatmaya başladım. Anlatacağım modelimi görenler bir maşallah derler artık. Bebek örgülerinde ve diğer örgülerde nasıl model kullanayım diye düşünmeye artık son…Model tekli ilmeklerle yapılıyor. 

Modelin aralarında 4 sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak boşluk verdim. Bu boşluğu dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İlk olarak bütün ilmekleri düz örerek başladım. Arka yüzde bu ilmekleri ters ördüm. Sonraki sırada modeli kurdum. 

Kenar ilmeğini alıp bir ilmeği ters ördüm. Sonra ipi şişe dolayıp bir ilmeği arkasından girerek örmeden diğer şişe aktardım. Bir ters örüp ipi şişe dolayın ve bir ilmeği örmeden arkasından girerek atlatın. Sırayı bu şekilde bitirin.

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp önceki sırada örmeden atlanan ilmeği tekrar ipi dolayarak örmeden atlatın. Bir düz örüp sonraki ilmeği ipi dolayarak örmeden atlatın. Tekrar ön yüze geçince aynı şekilde kenar ilmeğini alıp bir ters ör ipi dolayıp bir ilmeği arkasından girerek örmeden atlat. 

Arka yüze geçince modeli bitireceğiz. Bu sırada bütün ilmekler düz olarak örülecek. Örmeden atlattığımız ilmekleri arkadan girerek düz örer gibi keseceğiz. Yanındaki ilmeği düz örüp atlattığımız ilmekleri toplayarak düz örer gibi toplayarak öreceğiz. 

Modele şeklini veren ilmeklerin toplanış biçimidir. İlmekleri arkadan girerek düz örer gibi kesmeliyiz. Ön yüzde ilk başlangıca dönüp bütün ilmekleri düz öreceğiz. 4 sıra  boşluk verip modeli tekrarlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.