Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Anlatımlı Şiş İşi Çıtır Bebek ve Bayan Örgüsü Modeli

Spread the love

Bebek ve bayan örgülerine uygun bir model olan şiş işi çıtır örgü modelini anlatacağım bu gece sizlere… Modeli 3,5 numara şiş ve orta kalınlıkta bebe ipi ile hazırladım. İnce veya kalın her iple yapabileceğiniz bir model. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor.    

İlk olarak bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Sonra örgünün ön yüzünde kenar ilmeğini alıp sonraki 3 ilmeği düz örer gibi birlikte keser gibi toplayın. Sonra bir defa ipi şişe dolayın ve aynı ilmekleri bir kez daha örün. Sonra arada bir ilmek ters örün ve sonraki 3 ilmeği bir daha birlikte düz örer gibi toplayıp bir dolayın ve bir kez ipi dolayıp bir kez daha örün.      

Böylece 3 ilmekten yeni bir üç ilmek çıkartmış olacaksınız. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Arka sıraya geçince yeni çıkarttığımız üç ilmeği ters örüp aradaki bir ilmeği ise düz olarak öreceğiz. Sonra ön yüzde ters ve düz ilmekler aynen örülecek. Sonra arka yüzde bütün ilmekler terse çevrilerek örülecek. Ön yüzde düz ve arka yüzde ters olmak üzere 3 sıra örülecek.     

Sonra arka yüzde bütün ilmekler düze çevrilecek. Ön yüze geçince bu defa iki modelin arasına kaydırarak modeli kurmaya devam edeceğiz. İlk baştaki iki ilmeği örüp bir önceki modelin ta ortasında kalan ilmekle iki kenarındaki ilmekleri birlikte düz örer gibi toplayıp bir dola bir kez daha ör şeklinde öreceğiz. Sonra arada bir ilmeği ters örüp sonraki üç ilmeği birlikte örüp içinden yeni üç ilmek çıkartacağız. Eski dantelleri nasıl modern bir hale getireceğinizi biliyor musunuz? Kumaşa geçirilmiş dantel modellerini incelemelisiniz.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir