Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Aralarda Uygulanan Örgü Modeli

Haroşaların arasında uygulanan bir model olduğu için lastiksiz kullanabilirsiniz. Böyle aralarda düz örgü kullanılan modellerde aralıkları kendi isteklerinize değiştirebilirsiniz.

Modeli yapmak için önce ilmekleri bir sıra düz olarak örün. Sonra örgüyü çevirin ve bir sıra daha düz örün. Model arka tarafta uygulanıyor. Kenar ilmeğini alın ve iki ilmeği birlikte ters olarak örün. İpi bir kez dolayıp aynı iki ilmeği bir kez daha ters olarak örün.

Sonra bu iki ilmeğin ilkini ters olarak örün ve ilmekleri bırakın. Sonra tekrar iki ilmeği birlikte ters örerek toplayın ve ilmekleri bırakmadan bir kez ipi şişe dolayın ve aynı iki ilmeği bir kez daha ters örün. İlk ilmeği tek başına ters örüp ilmekleri bırakın. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve 4 tane olan ilmeklerin ilkini ters örüp kalan üç ilmeği ise düz örerek kesin. Böylece artan ilmekleri tekrar eski haline getirmiş olacağız. Dörtlü gruplar halinde duran ilmeklerin ilki ters örülüp sonrasında kalan ilmekler düz örülerek kesilecek. 

Arka tarafa geçince ilmekler düze çevrilerek örülecek. Ön tarafta ise aynı şekilde ilmekler tekrar düz çevrilecek. Bundan sonra arka tarafta ilmekler ters örülüp arka tarafta tekrar düze çevrilip aynı model tekrarlanacak. Böyle kabartmalı görünen modeller her zaman ilgi çekmiştir. İstediğiniz örgüye uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.