Güzellik,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir?

Günümüzde daha çok ağrı kesici olarak kullanılan aspirinin saça olan etkisini duydunuz mu? Duymadıysanız yazımızı kaçırmayın. Bakım ve görünümüne önem verdiğimiz saçlarımız için mucizevi bir üründür aspirin.

Saçlarınızın çabuk uzaması, gür ve parlak görünmesi için kozmetik ürünlerine fazla para veriyorsanız, bu yazımızı okuduktan sonra artık vazgeçeceksiniz. İçerisindeki asit sayesinde saçlarınıza o şampuan reklamlarında gördüğünüz olağan üstü parlaklığı kısa sürede verir. Salisilik asır saçta biriken kimyasalları temizler, kökleri açar ve saçtaki kan dolaşımını hızlandırır ve saça doğal parlaklık kazandırır.

Herkesin yada çoğumuzun sorunu kepeklerden kurtulmanın yolu aspirinden geçer. Saç derisinin pH dengesini düzenleyerek yağlanma ve pullanmanın önüne geçer. Prostaglendin yani yağ asitlerinden türeyen lipid bileşeni adlı protein fazla üretildiği zaman kıl kökleri zarar görür ve saç kaybı gözlemlenir.

70 li yıllardan beri yapılan araştırmalara göre saça uygulanan aspirin ile yapılan bakım sayesinde bu proteinin oluşması engellenerek saç dökülmesinin durduğu ve hatta saçların gürleştiği gözlemlenmiştir. Bu proteinin üretilmesini engelleyen protein aynı zamanda saçlarında uzamasını sağlar.

Aspirin ile yapılan bakım sayesinde lan dolaşımı hızlanır, saç kökleri temizlendiği için saç oksijen alır ve hızla uzar. Sık sık havuza gidenlerin saçları kordon zarar görür. Aspirin klorun saça verdiği olumsuz etkilerin ortadan kalkmasını sağlar.

Anti-bakteriyel özelliğe sahip olan aspirin saç derisini zararlı bakterilerden temizleyerek saçtaki kaşıntı sorununu engeller. İçerisindeki asit sayesinde saçta oluşan kırıkları azaltır. Saçınız için saçınızı banyoda ıslatın 3 tane aspirini ezin ve 3 yemek kaşığı şampuan ekleyin ve saçınızı bu ürünle yıkayın.

Aspirin ile yapılan maskeleri kullanırken düzenli kullanım önemlidir. Alerjik reaksiyon testi yapmadan tüm saça uygulamayın. Bu maskelerin etkisinin saç tipine göre değişkenlik göstereceğini unutmayın. Bu maskeleri uygularken bol su içmeyi ihmal etmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.