Çocuk Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Ayıcıklı Haroşa Bebek Yeleği

Spread the love

Çok şık ve kullanışlı bir bebek yeleği modelinin yapımını sizlere sunacağım. Modelimiz çok basit bir şekilde işleniyor.

En son ayıcık figürü yapıp dikimle beraber çok daha güzel bir görünüm alıyor. Modelimiz 1 yaşa uygun fakat sayıları çoğaltarak daha büyük yaşlara da yapmamız mümkün.

Haroşa örgü bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği ve aynı zamanda görünümü çok hoş kullanışlı bir bebek yeleği. İsterseniz yeni doğum yapmış eşe dosta hediyelik götürün isterseniz de sipariş olarak yapıp evinize katkıda bulunun.

Gerekli malzemelerimizi belirteyim;

-bebe yünü

-3.5 numara misinalı şiş

-4 adet düğme

-tığ

Yününüz 3 renkte olması yeterli.

Mesela hamarat bebek kanalı videosun da beyaz mavi ve gri renklerle çok uyumlu bir görünüm yakalamış. Yeleğin yapımı hakkında bilgi vereyim. 80 ilmek ile başlayıp haroşa örüyoruz.

10-10 önler için 12-12 kollar için 20 ilmekte arka için ayırıyoruz. Arttırmaları mızı yapıp robamıza saç örgüsü şeklinde işleyip bitiriyoruz.

Gövde kısmını da haroşa olarak örüyoruz. Ön kısım ve kol kenarlarını mavi renk ip ile gene haroşa olarak örüp yeleğin zeminini bitiriyoruz.

Düğme dikimi için gene Harika’dan oluşan iki tane şerit yapıyoruz. En son düğmeleri diktikten sonra ayıcık figürü yapmaya başlıyoruz. Ayıcık figürü için trabzanlar yeterli oluyor.

12 trabzan ile başlayıp her sırada trabzan sayısını arttırarak üç sıra örüp dördüncü sırada kulak işlemesini yapıyoruz.

Ayıcığı göz ağız ve burun kısmını da örgü den yaparak bitiriyoruz.

Ve devamında iki adet yaptığımız bu süsleme ayıcığını yeleğe dikiyoruz.

Yeni başlayıp modeli beğenen ve örmek isteyenler için de ayrıca yapım videosunu paylaşıyorum ki kolay takılmadan rahat bir şekilde örgünüzü örün diye.

Dilerseniz artık yapım videosunu izleyip örelim.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir