Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Aynı Anda 2 Sırası Birlikte Örülen Tığ Model

Paylaşacağım modelin hem alt sırası hemde yan olarak ara sırası birlikte devam etmektedir. Özellikle etol şal yapımına çok uygundur. İsteyenler yelek ve hırka gibi örgülere de kullanabilirler.

Her model için 4 ve katları olarak zincir çekin. Sonra bir tane üçlü tırabzan yapın. 4 zincir çekip ilk zincire batın ve buraya iki defada çekilen tırabzan yapın. Burada tırabzanların son ilmeğini kapatmıyoruz. 

Sonra ipi bir kez daha dolayıp zincire batın ve bir tırabzan daha yapın. Tığın üzerinde 3 tane son kalan ilmek olunca ipi dolayın bu defa alttaki zincirden bir tane atlayıp batın. Buraya aynı şekilde tırabzanı iki defada çekip son ilmeğini bırakın. 

Hemen yanına batıp bir tırabzan daha yapın. Yan yana 3 tırabzan yapınca tığ üzerinde son kalan ilmek sayısı 6 tane olacak. Bu 6 ilmeği bir defada kapatıp bir zincir ile sıkıştırın. 

4 tane zincir çekip zincirin başına batıp 3 tırabzan yapın. Sonraki 3 tırabzanı alttaki zincirin üzerine yapın. Kalan ilmekleri bir kerede kapatıp devam edin. İlk sıra bu şekilde devam edecek. 

İkinci sıraya geçince 4 zincir çekip geri dönün. İlk tırabzanın tepesine batıp bir tırabzan yapın. 1 zincir çekip sonraki tırabzanların birleşim yerine batın. Buraya 3 tane tırabzan yapın. Aralara birer zincir çekip birleşim yerlerine üçer tane tırabzan yapın. 

Sonraki sırada aynı ilk başlangıçta olduğu gibi 4 zincir çekip dönün.Sonra kenar bölümüne bir tırabzan yapın. 4 zincir çekip zincirin dibine 2 tane tırabzan yaparak devam edin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir