Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Bayılacağınız Yeni Bir Model Anlatıyorum

Siz örgü severler için hiç durmadan yorulmadan sürekli yeni modeller araştırıp paylaşmaya devam ediyorum. Hem erkek örgülerine hemde bayan örgülerine yakışan bayılacağınız yeni bir model anlatacağım sizlere…

Modele ara model ekleyerek anlattım. Bu ara model ile erkek örgülerine sıkça tercih edeceğiniz bir model oldu. İnce iplerle de bayan yeleklerine yakışacaktır. İsterseniz ara modelin yerine bir tane ters ilmek koyarak modeli uygulayabilirsiniz. Model 3 ilmekle yapılıyor ara modelde aynı şekilde 3 ilmekle yapılıyor. Toplamda 6 ilmek ve katları hesaplanıp 3 ilmek ilavesi ile modeli yapabilirsiniz. 

Önce lastik örüp sonra modeli kurmaya başlayın. Ara modeli için önce bir ilmek ters örüp ipi arkaya alın ve bir ilmeği örmeden atlatın. Sonra bir ilmek daha ters örün. Hemen sonra ipi çift dolayıp ilk ilmeği örmeden atlatıp iki ilmeği düz örün. Sonra ara modele geçip bir ters bir örmeden atla bir ters şeklinde örün. Ana model ise ara modelin bitiminden hemen sonra ipi çift dolayıp ilk ilmeği örmeden atlatın ve iki düz ilmek örün.

Arka tarafa geçince ara modeli bir düz bir ters bir düz şeklinde örün. Ana modeli ise ipi ön tarafa alın iki ilmeği ters örüp örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlayın. Tekrar ön yüze geçince ara modeli aynı şekilde bir ters örün biri ilmek atlayıp bir ters daha örün. Ana modele geçince baştaki iki ilmeği önden diğer iki ilmeğin arkasına geçirin. İki ilmeği düz örüp son kalan iki ilmeği birlikte düz örer gibi keserek örün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.