Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Ben Yenisini Anlatana Kadar Bu Modelden Daha Kolayı Yok!

Spread the love

Çok kolay olması nedeni ile ben yenisini anlatana kadar bu modelden daha kolayı yok diyebilirim… Tek sırada kurulan modeli ile çok kolay olduğunu söyleyebilirim. Zaman içerisinde gelen istekler doğrultusunda zor olan modellere de yer veriyorum ama genel olarak herkese hitap eden kolay modelleri araştırıp hiç görmediğiniz modelleri anlatmaya çalışıyorum. 

Anlatacağım model çiftli ilmeklerle yapılıyor. Bebek örgülerinde tercih edeceğiniz modeller arasında yer alıyor. Modele başlarken ilk olarak ön yüzde düz arka yüzde ters olarak öreceğiz. Model sadece ön yüzde kuruluyor. 

Kenar ilmeğini alıp sonraki ikinci ilmeğin arasına girerek bir ilmek çıkartın. Sonra bir kez ipi şişe dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. Böylece 3 tane ilmek elde etmiş olacağız. Sonra arasına girdiğimiz iki ilmeği yanındaki iki ilmekle beraber düz örer gibi keseceğiz. Sonra ilk iki ilmeği kalan iki ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakacağız.

Sonra tekrar ikinci ilmeğin arasına girip yeni bir ilmek çekip bir defa ipi dolayın ve bir kez daha aynı yerden ilmek çekin. Sonra arasına girilen iki ilmeği yanındaki iki ilmekle beraber düz örer gibi kesin. Böylece artan ilmekleri keserek modele şeklini vermiş oluyoruz. 

Arka yüzden bütün ilmekleri ters örüp ön yüzde ister modeli tekrarlayın ister iki sıra düz örerek ara verin. Bunu tamamen zevkinize göre ayarlamalısınız. Tek sırada kurulup kolayca örüldüğü için örgüye yeni başlayanlar için vazgeçilmez bir model olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir