Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın yumurtasını ve faydalarını duymuşsunuzdur. Ama bu konuda bilmediğiniz çok fazla noktalar olduğunu düşünerek daha ayrıntılı değinerek sizleri aydınlatmak istedik.

Bıldırcın yumurtasının tavuk yumurtasının daha faydalı olduğunu biliyor muydunuz? 1 tane bıldırcın yumurtası 2 tane tavuk yumurtasının protein ve vitaminin denk gelmektedir.

Dünyada çok yaygın olarak tüketilen bıldırcın yumurtası artık ülkemizde de çok fazla tüketilmesi ve istenilen her yerden kolayca temin edilebilmektedir.

Gelin bu bıldırcın yumurtası nelere iyi gelirmiş beraber bir göz atalım. İyi şartlar sağlandığı zaman bıldırcınların 300 adet yumurta yapabildiğini biliyor musunuz?

Bıldırcın yumurtası eşsiz bir vitamin kaynağıdır, yüksek kalsiyum içerir. İnce kabukludur, birçok hastalığa fayda ettiği gibi çocukların gelişimine de oldukça faydalıdır.

İçerisinde D, A vitaminleri, sodyum, potasyum ve kalsiyum barındırır. Çok eski dönemlerde burkulma ve yaralanmalara karşı kabuğu ile birlikte kırılıp masaj yapıldığında o bölgenin rahatladığı düşünülmüş.

Gelişin çağındaki çocuklarda kemiklerin sağlıklı büyümesini sağlar. Gözün ve vücudun ihtiyacı olan A vitamininin %90ını karşılar. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kansere karşı vücudun direncini artırır.

İlerleyen yaşlardaki kemik erimesi ve romatizma hastalıklarını engeller. Vücutta ödem ve iltihap oluşmasını engeller. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Yüksek kalori içermesine rağmen uzun süre tokluk hissi verir ve zayıflamaya katkı sağlar. Egzama, saç dökülmesi gibi problemlere çok iyi gelir. Banyodan 1 saat önce bıldırcın yumurtasını zeytinyağı ile karıştırıp saçlarınıza sürün, bekletin ve yıkayın.

Alerjiyi önler, kan basıncını dengeler, tansiyon ve kalp hastalıklarını önler. Sinir hücrelerini yatıştıran bir etkiye sahiptir. Bu nedenle hem nörolojik hem de ruhsal hastalıklara iyi gelir. Çiğ olarak tüketilmesi daha etkilidir. 1 bıldırcın yumurtasını bardağa kırın, süt ve 1 kaşık bal ile karıştırıp için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir