Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Birlikte İki Renkli Saç Örgüsü Modelini Yapıyoruz!

Spread the love

Daha önce tek renk ile çalıştığım modelin bu defa iki renkli saç örgüsü şeklinde yapılışını hazırladım sizlere…Model biraz kalın bir dokuya sahip olduğu için kullanacağınız yeri iyi seçmelisiniz. 3 ilmekten oluşan bir model. Ben orta kalınlıkta ip ve 3,5 numara şiş kullandım. Bu model için kalın şişler tercih edebilirsiniz.

Model çok kolay olmasına rağmen sürekli renk değiştirildiği için biraz oyalıyor. İyi derecede örgü bilen bir kişi bu konuda fazla zorlanmaz ama yeni başlayanlar için biraz zaman alabilir. İlk olarak beyaz renk ip ile ilmek attım. Sonra hemen örmeye başladım. İlk 3 ilmeği beyaz renk ile düz ördüm sonraki 3 ilmeği renkli ip ile düz ördüm. Bu şekilde 3 ilmek beyaz 3 ilmek renkli olarak örülecek. Ön yüzde bütün ilmekler düz örülürken arka yüzde ise bütün ilmekler kendi rengindeki ip ile ters olarak örülecek.

Üçüncü sıraya geçince ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. İlk 3 ilmeği örmeden önce ikinci ilmeğin bir alt sırasına batıp uzunca yeni bir ilmek çekiyoruz. Sonra 3 ilmeği düz olarak örüp sonra ikinci ilmeğin alt sırasından bu defa ikinci kez yeni bir ilmek çekiyoruz. Sonraki 3 ilmeğe geçerken tekrar aynı renkte ipe geçin. 3 ilmeği örmeden ikinci ilmeğin bir alt sırasına batıp bir ilmek çekin ve bu 3 ilmeği düz örün. Sonra ilk ilmeği çıkardığımız yerden ikinci defa bir ilmek çıkartın.

Bu şekilde 3 tane olan ilmek sayısı 5 taneye çıkacak. Arka tarafa geçince ilmekler aynı rengi ile örülmeye devam edecek. Ön yüzde artan ilmek sayısı arka yüzde tekrar eksilecek. Bunun için ilk iki ilmeği ters örerek kesin ortadaki ilmeği ters örüp son kalan iki ilmeği tekrar ters örerken kesin. Tekrar diğer renge geçince ilk iki ilmeği ters kesip bir ters örün ve kalan iki ilmeği ters keserek devam edin.

Bundan sonrasında sürekli olarak aynı şekilde modeli uygulamaya devam edin. 3 boyutlu lale modeli ile bebek battaniyesi veya lif modeli çok şık olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir