Güzellik,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

Spread the love

Bir yerimiz yandığı zaman yada küçük çocuklar özellikle kafalarını bir yere çarptıkları zaman hemen buz koyarlar şişmesin yada morarma olmaması için. Ancak bu tarz uygulamalarda buzun cildi tahriş etmemesi veya yakmaması için mutlaka bir beze sarıp öyle cilde uygulanmalıdır.

Kozmetik ürünlerinin dışında kırışıklıklarınızı azaltacak, sivilcelerinizi önleyecek veya göz altındaki koyu halkalarınız için mucizevi çözüm buz uygulaması. Buzun cilde nasıl bir etkisi vardır, buz cilde nasıl uygulanmalıdır gelin hep beraber öğrenelim. Artık cilt için olan kozmetik ürünler çoğu kişi için fazla pahalıdır.

Bu ürünlere para veremeyen kişiler için buz tedavisi uygulamak artık kulaktan kulağa yayılarak bir çok kadın tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Evinizde bulunan basit bir buz kütlesi çok pahalı olan kozmetik ürünlerine oldukça iyi bir rakiptir.

Buz ile uygulayacağınız kompres sayesinde buzdan kaynaklı soğuk, genişlemiş gözeneklerinizi küçüktür, cildin çok daha uzun süre yumuşak kalmasını sağlar. Bu uygulama sonrası cildiniz sıkılaşacak, kırışıklıklarınız ve sarkmalarınız azalarak o bölgelerinizde de uygulayabilirsiniz . Buz cilt altındaki kan damarlarını daraltır, kan dolaşımını hızlandırır böylece damarlardaki oksijen dolaşımı da daha iyi bir hale gelir.

Düzenli olarak cildinize buz uyguladığınızda cildiniz daha sağlam ve esnek bir hal alacaktır. Bu sayede erken yaslanma belirtileri olan kırışıklıkların azalmasını sağlamış olursunuz. Herkesin önlemek istediği göz altı torbalarına ve göz altındaki koyu halkalar için en güzel ve doğal üründür.

Özellikle yatmadan önce ve sabah etkilenen bölgelere birkaç dakika masaj yapmanız yeterlidir. Ciltteki yağ bezlerinin çalışmasını kontrol altına alır. Buz cildi nemlendirir, ölü derilerin yok edilmesini sağlar. Kuru cildi olanlar için buz etkili bir çözümdür. Soğukluğu ve nemlendirici etkisi ile güneş yanığı tedavisinde eşsiz bir seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir