Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Çeyizlere Layık Patik ve Saç Bandı Takımı

Spread the love

Çeyizlere layık patik ve saç bandı takımını nasıl yapacağınızı anlatacağım. Özellikle yeni doğum yapacak anne adaylarının takım olarak kullanabileceği bir model oldu.

Hem yapması hem ölçülerini ayarlaması çok kolay olduğu için herkes yapabilir. Ayağı saran şık bir patik modeli oldu. Kızım bu model ile saç bandının çok güzel olacağını düşündüğü için takım yaptım.

Bir tane ip yeterli olacaktır. Vereceğim ölçüler 39-40 numara için uygun olacaktır. 30 ilmekle başlıyoruz. Bu 30 ilmeğin iki kenar kısmındaki 7 ilmek haroşa olarak devam edecek.

Ortada kalan 16 ilmek saç örgüsü modeli için kullanılacak. İp ve şiş kalınlığı ölçüyü değiştireceği için 10 santim genişliğinde örgü başlamalısınız. 49 santim oluncaya kadar öreceğiz.

Saç örgüsü kısmını yaparken ortada kalan 8 ilmeği iki kenara doğru açmamız gerekiyor. Dilerseniz saç örgüsü yerine başka bir modelde kullanabilirsiniz.

Kendi ayağınıza göre ölçerek patiği tamamlayın. Sonra ensiz kısmından dikmeye başlayın. Taban kısmını dikerek bitirin.

Sonra üst bölüme geçin. Üst bölümü yuvarlayarak dikin. Ben bir tane küçük parça örerek fiyonk yaptım. İsterseniz bunun yerine hazır süsler kullanabilirsiniz.

Ben bu patik modeline takım olarak saç bandı hazırladım. Saç bandı patik modeli ile aynı sayılarda ve ölçülerde yapıldı. Bir kenarına düğme dikin. Diğer kenarına bir tane düğme deliği hazırlayın.

Çok şık bir saç bandı oldu. İsterseniz kız çocuklarınıza aynı saç bandını yaparak kendinizle takım yapabilirsiniz. Patik ve saç bandını takım yaparak gelin kızların çeyizine hazırlık yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir