Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Cildi Parlatan Doğal Maske

Güzelliğine önem veren kadınlar her geçen gün kendilerine yeni maskeler üretir. Her cilt türüne göre farklı bir maske yapılır. Son dönemlerde en yaygın duyulan maskeler altın maske, siyah maske , ciltteki gözenekleri sıkılaştıran maskeler vardır.

Genel olarak doğal maskelerin yan etkisi olmamasına rağmen tüm cildinize uygulamadan önce mutlaka vücudunuzun ufak bir bölgesinde mutlaka test yapınız, çünkü içine eklediğiniz ürünler doğal bile olsa cilt alerjik reaksiyon gösterebilir.

Bununla birlikte yüzünüze ister doğal ister kimyasal katkılı olan bir ürün sürmeden önce yüzünüzü mutlaka iyice yıkamanız gerek. Bugün sizlere bir kaç tane cildinize parlaklık verecek , nemlendirecek bir kaç maske tarifi verelim .

Yulaf ciltteki fazla yağı azaltıp sivilce oluşumunu engelleyerek cilde parlaklık verir. 3 yemek kaşığı yulafa , ¼ su bardağı su ekleyip karıştıralım ve pürüzsüz bir karışım elde edelim ,yüzümüze sürelim 20 dakika bekletip soğuk su ile temizleyelim.

Yüzü nemlendirip besleyen muz cilde parlaklık verir. Yarım muzu çatalla ezelim, 1 yemek kaşığı bal ekleyip macun haline getirelim. Dairesel hareketler yaparak yüzünüze sürüp 25 dakika bekletin. Ilık su ile durulayıp ardından nemlendirici krem sürün.

İçerisinde bazı vitamin ve folk asit barındıran avokado da cilt dostudur. Avokadoyu bir kaba alalım ve çatalla iyice ezin. İçerisine 1 limonun suyunu ilave edip 20 saniye karıştırın. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekletip ılık su ile temizleyin.

1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip bir sprey şişesinde iyice karıştırıp doğal bakım ürünlerinden sonra yüzünüze sürün.

Bu maskeleri uyguladıktan sonra yüzünüze ve boynunuza nemlendirici krem sürün. Bu maskeleri düzenli uyguladığınız zaman cildinizdeki pürüzsüzlüğü ve parlaklığı siz de fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.