Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Dalgalı İnciler Örgü Modeli

Spread the love

Çok ilgi gören ve eskilerden kalan bir model ile sizlerle birlikteyiz. Dalgalı inciler modeli ile çok şık bebek örgüleri  ve bayan yelekleri yapabilirsiniz. Karnı bahar modelinin bir değişik şekli diyebiliriz.

Bebek örgüleri ve bayan örgüleri için kullanılan bir model. Yelek yapımına çok yakışacaktır. Model her defasında kaydırma yapılarak konuluyor. 12 ilmek ve katları ile yapılan bir model.

Bu model hem lastik ile hemde lastiksiz şekilde kullanılabiliyor. Bugün lastiksiz olarak nasıl yapıldığını anlatacağım. İlk olarak ön yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgüyü çevirip arka tarafta ters olarak örün.

Örgünün ön tarafında üçüncü sırayı düz olarak örün. Örgünün arkasına geçince dördüncü sırayı ters olarak tamamlayın. Örgünün ön tarafına geçince modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek artırın.

Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve bir ilmek düz örün. Başlangıç ve bitiş kısımlarında model yarım olarak kurulacak. Sonra iki ilmeği ters örerek kesin. 3 defa daha ilmekleri ikişerli olarak ters örerek kesin.

Böylece 8 ilmeği 4 ilmeğe düşürmüş olacağız. Sonra bir ilmek dolayıp bir düz örün. Bir dola bir düz örerek tam 4 ilmeği artırın ve aralarında 4 ilmeği düz örün. Sonra tekrar 4 defa ilmekleri ikişerli olarak ters örerek kesin.

Örgüyü çevirip bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonra örgüyü çevirin ve bir önceki sırada yaptığımız işlemleri tekrarlayın. Sonra modeli kaydırarak devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir