Havlu

Dantel Damat Havlusu Modelleri

Spread the love

Bizim kültürümüzde çeyiz için ağır modeller tercih edilmektedir. Dantel damat havlusu modelleri arayanlar doğru adrestesiniz. Tığ ile yapılan oldukça iddialı modelleri derledim. Dantel havlu yaparken önce havlusunu almanızı öneririm.

Ben bir kaç defa önce dantelini örüp sonra havlusunu aradım. Ama inanın aynı renkleri tutturmak gerçekten zor oluyor. Ama havlunun renklerine uygun ip ayarlamak her zaman daha kolaydır.

Geleneklere göre her genç kızın mutlaka çeyizinde yer alması gereken bir süs olan danteli, ev hanımları hobiye dönüştürdüler ve zamanla ortaya çok güzel şeyler çıktı. Havlu kenarları örnekleri, tığ işi oması nedeni ile daha çok tercih edilmeye başladı. Bunun nedeni ise herkesin iğne oyası bilmiyor olmasıdır. El emeği göz nuru olması nedeni ile tığ havlu modelleri vazgeçilmezimiz olmuştur. Her dönemde tercih edilen dantel modellerinin bir çok desenini alt kısımda görebilirsiniz. Hanımların ellerinden çıkan bu göz nuru çeyizlik modelleri yapanların ellerine sağlık. Çeyizler için vazgeçilmezlerden olan etamin seccade modelleri sayfamızda mevcuttur.

Bu modeli havlunun üzerine dikip monte edebileceğiniz gibi sonradan masa üzerinde runner olarak da kullanabilirsiniz. Bizim adetlerimizde damat veya geline verilen değeri göstermek için yapılan modeller daima ağır ve ilgi çekici olmalıdır. Yeni gelinler misafirleri için en güzel ve en ağır dantellerini çıkartıp kullanmaktadır. Bazı modeller havlunun kenarına dikilirken bazı modeller havlunun üzerine dikilmektedir. Havlu danteli seçerken havlunun üzerindeki deseni de göz önünde bulundurmalısınız. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir