Dantel

Dantel Modelleri

Spread the love

Son yılların en güzel ve en göz alıcı dantel modellerini birlikte inceleyelim. Nostaljiyi sevenler eski alışkanlıklardan vazgeçemeyenlerin ilgiyle izleyeceği modeller paylaşıyorum. Danteller bizlere nostaljik esintiler yaşatır.

Danteller eski zamanlardan bu zamanlara yaşamımızın içinde yer almış ve değerini hiç kaybetmeyen nadide parçalardır. Danteller şüphe yok ki kız çeyizlerinin en göz alıcı vazgeçilmeyen nadide parçalarıdır. Yeni dantel modellerine baktığımızda isterseniz spor şık isterseniz de biraz daha ağır kendini gösteren modeller mevcuttur. 2019 yılı dantel modelleri.

Beyaz renk her zaman saflığı, temizliği ve zarafeti simgelediği için en çok tercih edilen renk olarak beyazı söyleyebiliriz. Günlük kullanılacak danteller de spor şıklık ön plandayken çeyizlere ise daha ağır model ve motifli yatak odası dantel modelleri tercih edilmektedir. Her dantelde olduğu gibi en güzel yanı yıllar geçse de adeta zamana meydan okumalarıdır. Eskimezler ve her zaman gündem dedirler. Kıymeti hep bilinecek olan nesilden nesile aktarılan en kıymetli örf ve adetlerimizdendir dantel.

Danteller onları yapanların en kıymetlisi el emeği göz nuru parçalardır. 2019 dantel modellerin de çok çok fazla çeşit ve çok geniş bir model yelpazesi vardır. Bu geniş alternatif seçeneği de bize seçim yapmamız için seçenek sunsa da kullanacağımız yerlere uygun modeller seçmeliyiz. 2019 dantel modellerine biraz baktığımız zaman motif ve model olarak karşımıza kare, dikdörtgen, üçgen gibi geometrik şekiller çokça çıkmaktadır. Bazen bu motifler çok basit görünse de birleşince bir bütün halini almaktadır.

Evlerimizle uyumlu olacağını düşündüğünüz dantel modellerini seçmek tamamen size kalmış bir tercihtir. Dantel modellerini kendimiz örebileceğimiz gibi birçok yerden hazır olarak da satın almamız mümkündür. İhtiyacımız olan dantel model ve motiflerini örmek için örme tekniğini belirlemek ve ihtiyaç duyulan dantel ipini kalınlığına göre temin etmektir. Dantel modellerini ister tığ işi ister iğne oyası ile yapmayı tercih edebilirsiniz. Genel olarak modellere baktığımızda dantel modelleri arasında en güzel ve en zarif olanı beyaz renkte ip kullanılarak yapılmış iğne oyalarıdır.

İğne oyası en zor tekniklerden birisidir. Ne Kadar zor olursa olsun iğne oyası oldukça çok kullanılan tekniktir. Çiçek ve yaprak motifleri iğne oyalarında sıkça kullanılmaktadır. Dantel modellerinde hangi tekniği kullanırsanız kullanın her iki türde de harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Dantel modellerimiz için tek renk ip kullanabileceğiniz gibi farklı renkteki ipleri bir arada da kullanabilirsiniz. Evlerimizin zarafeti için beyaz ip tercih ederek öreceğiniz danteller klasik bir görünüm sağlayacaktır.

Evlerinizde kullanacağınız dantel modellerini kendiniz örmek istiyorsanız biraz merak ve el becerisi birazda sabır sizin için yeterli olacaktır. Bu yılın dantel modellerine bakacak olursak 2019 yılı en çok yapılan, kullanılan ve kız çeyizlerine en çok yakışan model ve motiflerden biraz bahsetmek istiyoruz. 2019 yılında dantel modellerine bakacak olursak daha spor ve sade modeller tercih edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir