Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Yöntemler

Merhaba arkadaşlar ,bu yazımda sizlere faydalı olabilecek doğal yöntemler uygulayarak dudaklarımızı dolgunlaştırmak yöntemlerine değineceğim . Bu yöntemlerin uygulanması çok pratik olmakla beraber sağlığımıza olumsuz bir etki yapmaz ve doğal dolgun dudaklara sahip olmamızı sağlar. Bunun için yapmamız gerekenleri sıralayacak olursak,

Tarçın yağı , tarçın yağı dudaklarımıza sürer sürmez etkisini gösterme özelliğine sahiptir çeşitli dudak dolgunlaştırıcıların içinde bulunan tarçın yağı dudaklara uygulandığında dudaklarda hafif yanma karıncalanma olabilir birkaç damla tarçın yağını aynı ölçüde zeytin yağıyla karıştırıp dudaklarımıza uyguladığımızda hemen etkisini gösterecektir.Bu uygulamayı aşırı hassasiyeti olan dudaklarınız yoksa günde birkaç defa yapabilirsiniz daha sonra soğuk suyla mutlaka dudaklarınızı yıkamalısınız.

Diş fırçası yönteminde dudak dolgunlaştırmak olumlu sonuçlar vermektedir aynı zamanda pratik bir yöntemdir.Dişlerimizi fırçaladıktan sonra diş fırçasını yıkayıp üzerinde diş macunu olmadan hafif ve dairesel hakaretlerle dudaklarımızın üzerinde gezdirmek dudak bölgemizdeki kan dolaşımını hızlandırır,bununla beraber dudak bölgemizde bulunan ölü deriler temizlenir daha sonra hassas olan dudaklarımızı tahriş etmemek ve sonucu mükemmel hale getirmek için diş fırçasına biraz bal ve vazelin sürüp bu işlemi devam ettirelim bu sayede daha yumuşak ve dolgun dudaklara sahip olunur.

Dudak dolgunluğu için başka bir yöntemde dudak egzersizleri yapmaktır.

Şayet dikkat ettiyseniz üflemeli çalgı ile uğraşanların dudakları genelde dolgundur. Bunun sebebi ise dudak egzersizlerini,sürekli yapıyor olmalarıdır bunun için bizlerinde bu tür egzersizler yapmamız dudak dolgunlaştırmak açısından faydalı olacaktır.Islık çalma yöntemi ile günde ortalama beş dakikanızı ayırarak egzersiz yapabilirsiniz bu yöntem aynı zamanda sizi moral ve motive eder,bu yöntemdeki amaç dudak kaslarını çalıştırmaktır günde müsait zaman buldukça yapılmasını öneririm.

Gülümseme ve bunun zıttı olan öpücük hareketinde yüz kaslarını ve dudak kaslarını değişik yönde çalıştıracağından dudak dolgunlaştırmayı olumlu yönde etkiler.Bu eksersizlerin günde mümkün olduğunca ,kendinizi sıkıntıya koymadan yapılması dudak dolgunluğuna olumlu yönde faydalı olur.

Acı biber yağı da dudak dolgunluğu özelliğine sahiptir.Bu yağı aktarlardan temin edebiliriz .Bilindiği üzere acı biber hassas ciltlerde kabarmalara yol açar dudakların yapısı da hassas olduğu için acı biber yağıyla temas ettiğinde kabarır ve dolgun görünmekle beraber bu yöntem acı vericidir. Bunun için su veya Hindistan cevizi yağı ile inceltilerek dayanılabilecek derecede uygulama yapılmalıdır,bu uygulama maksimum on dakikayı geçmemelidir. Zamanla bu yöntemin faydalı olduğu görülmüştür.

Sevgili hanımlar sağlıklı,mutlu günler geçirmeniz dileğiyle, başka konularla ilgili yazılarımda görüşmek umuduyla hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir