Güzellik,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

El Terlemesi İçin Bitkisel Çözümler

Çoğu insan el terlemesinden şikayetçidir. Bu kişiler elleri çok terlediği için el sıkışmaktan da çekinirler, çünkü bu durumdan kendileri rahatsız oldukları için karşıdaki kişilerin de rahatsız olacağını düşünürler.

Bu problemin önüne evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle geçmek mümkündür. Terleme vücudun salgıladığı doğal bir süreçtir, ancak kesintisiz sürekli terli ellerle gezmek günlük hayatımızı zorlayabilir.

Bu terlemenin panik atak, endişe , stres, sinirlilik ve depresyon gibi sebepleri vardır. Bununla birlikte kalp krizi, düşük kan şekeri, çok çalışan tiroid, menopoz , alkol, sinir sistemi bozuklukları da sayılabilir. Şimdi dilerseniz evde uygulayabileceğiniz bir kaç öneride bulunalım.

Bebeklerimizin popolarını pişikten koruyan bebek pudrası el terlemesi için en kolay ve kokusuyla güzel olan bir çözüm diye düşünüyoruz. Bebek pudrası eldeki nemi emer ve böylece terlemeye karşı güzel ve doğal bir çözümdür.

Biraz önce de dediğimiz gibi güzel kokusundan dolayı eldeki kötü kokuların da giderilmesine katkıda bulunur. Salataların ana maddelerinden elma sirkesi. Vücudun pH değerini dengeler, cildin gözeneklerini sıkılaştırarak aşırı terlemeyi kontrol etmeyi sağlar.

Elma sirkesini bir kağıt havluya döküp ellerinizi silebilirsiniz. Ayrıca 2 çay kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suyla karıştırıp içine bir miktar da bal ekleyip günde 2 defa içebilirsiniz. Başka bir alternatif ise elma sirkesini su ile karıştırıp bu karışımın içerisinde 5 dakika kadar ellerinizi bekletebilirsiniz.

Ciltteki fazla yağı yok eden ada çayı aynı zamanda terlemeye karşıda etkilidir. İçerisinde barındırdığı B vitamini ve magnezyum sayesinde ter bezlerinin aktif olmasını engeller.

Domates suyunun vücudu soğutma etkisi vardır, bu sayede vücudun terlemesini de engeller. Karbonat vücuttaki ter dengesini sağlar. Bir kasede 2 3 kaşık karbonatı su ile karıştırıp ellerinizi 10 dakika bu suda bekletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.