Diyet,  Güzellik ve Sağlık

Elma Sirkesi ile Zayıflama Kürleri

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi şişmanlıktır. Erkeklerden daha çok kadınlar kilolarını problem etmektedir. Günümüzde obeziteye kadar giden şişmanlıktır için bir çok insan bıçak altına yatarak mide ameliyatı oluyor ve kendilerine bu şekilde çözüm bulmaya çalışıyor.

Şişmanlık birçok rahatsızlığın da habercisi olabileceği gibi günümüz insanı çok daha fit ve sağlıklı bir hayat yaşamak için kendilerine bir yol bulmaya çalışmaktadır. Zayıflamak için birçok bitki ve çay vardır. Ancak en etkili yöntemlerden biri olan ve mucizevi iksir olarak adlandırılan elma sirkesinden bahsedelim sizlere.

Elma sirkesi kullanımı yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Sadece zayıflamak için değil sağlık alanında da değişik hastalıklar için çok yaygın bir şekilde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Elma sirkesi içerisinde çok fazla organik madde ve bitkisel asit bulunmaktadır. Nedir bu elma şirketinin sırrı?

Elma sirkesi kandaki yağ, kolesterol gibi zararlı maddeleri eriterek lenf ve karaciğer yoluyla böbreklerden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Eğer elma sirkenizi evde kendiniz yapabilirseniz ve size vereceğimiz tavsiyelere uyarsanız zayıflama konuşunca sizde güzel bir sonuç alabilirsiniz.

1 bardak su veya papatya suyunun içine 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve dilerseniz bal ve sinameki tozu ekleyerek zayıflama ve kolesterol için harika bir kür elde etmiş olacaksınız. Bu karışımı günlük olarak hazırlayıp yemeklerden yarım saat önce 1 çay bardağı kadar tüketirseniz farkı görürsünüz.

Ancak mide sorunu yaşayan biriyseniz yemeklerden bir süre sonra tüketebilirsiniz. Bu kürü uygularken vücudumuzdaki ödemi atabilmek için bol su tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Elma sirkesi kürü uygularken kendinize uygun bir diyet listesi uygular ve hafta da 3-4 gün en az 15 er dakika yürüyüş yaparsanız kalıcı olarak kilo verebilirsiniz.

Elma sirkesini mide sorunu olmayan herkes uygulayabilir. Bu bal ve elma sirkesi kürü kalp ve sinirleri kuvvetlendirmek için de tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir