Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

En Şık Örgüler İçin Elmas Küpeler Örgü Modeli

Spread the love

Son günlerde paylaştığım en hoş modellerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Yazlık bayan örgüleri ve etol şal yapmak için model arıyorsanız elmas küpeler örgü modelini mutlaka incelemenizi öneririm. Tüm çeyizlik örgüler için kullanabilirsiniz.

Biraz ince kalınlıkta ip kullandım. Angora iplerle yapılınca oldukça zarif olacaktır. Yazlık bluz veya hırka gibi her türlü bayan örgüsü için ideal bir model olacaktır. Bu model ile şal yapacaksanız lastik kullanmayın.

Önce bir sıra bütün ilmekleri düz örerek örgüye başlayın. Kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek dolayın. Bir ilmek düz bir ilmek dola şeklinde 5 ilmek örün. Bir ilmek dolayıp bir ilmek ters örün.

Bu sırada her ilmeğin arasında dolayarak ilmek artırın. 5 ilmek düz örüp altıncı ilmeği ters örerek modeli kurun. Örgünün arkasını çevirince 5 ilmeği aralarındaki dolamaları bırakarak uzatın.

Sonra bu 5 ilmeği ters örerek toplayın. Düz ilmeğe gelince önce arka taraftan girerek örün. İpi arkaya alıp ön taraftan girerek örün. Tek ilmeği her defasında yönünü çevirerek 5 tane oluncaya kadar örün.

Böylece kestiğimiz ilmeklerin sayısını tekrar dengelemiş olacağız. Sonraki 5 ilmeği ters örerek kesin ve bu şekilde devam edin. Örgünün ön tarafına geçince topladığımız ilmekleri ters olarak örün.

Her ilmeğin arasında artırma yaparak 5 ilmek düz bir ilmek ters şeklinde modeli kurun. her defasında modeli kaydırarak tekrarlayacağız. Her model iki sıradan oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir