Kadın Örgüleri,  Örgü

En Yeni Örgü Şal Modelleri

Spread the love

Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek paylaştığım en yeni örgü şal modelleri sanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak. Son zamanlarda bayanların en çok tercih ettiği modellerin yer aldığı galerimizde yaşı kaç olursa olsun tüm bayanlar hayallerindeki modellere ulaşacak. Hem renk hem de desen olarak birbirinden farklı pek çok model arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Yazın serin akşamlarında omzunuza atıp çıkabileceğiniz şık ve hafif şalların yanı sıra kışın soğuğundan sizi koruyacak daha kalın şal modellerinin de yer aldığı bu galeride ki tüm şallar sizlerin beğenisine sunulmuştur.    

Şık şal modelleri hoş görünümleri ile tüm bayanlara çok yakışmaktadır. Yaz kış rahatlıkla kullanılabilen ve kullanıldıkları tüm giysilere yakışan şallar el işleri arasında en çok örülen ürünlerin başında gelir. Tüm genç kız çeyizlerinin de olmazsa olmazı olan şallar rahat kullanımları sebebiyle de tercih edilmektedir. Tığ ile ya da şiş ile örebileceğiniz birbirinden farklı birçok model sayesinde bayanlar çok severek kullanabilecekleri şallara sahip olabilirler.

Sizler için son dönemlerde en çok tercih edilen ve en çok beğenilen modelleri topladım. Bu sayede son moda tüm şal modellerine tek bir galeriden erişme şansına sahip olabilirsiniz. Her renkte ve farklı birçok modelde olan bu şal örnekleri genç yaşlı tüm bayanlara hitap edecek şekildedir.    

Hem şık hem de spor kıyafetler ile kullanılabilen ve bayanların görünümlerine şıklık katmalarının yanı sıra ısınmalarına da yardımcı olan şallar güzellikleri ile hepinizin beğenisini toplayacak. Sizler de hem şık hem de farklı bir model arıyorsanız yapımları resimlerden de anlayacağınız gibi çok da zor olmayan bu şal modellerini mutlaka görmelisiniz. Çok düşük bir maliyete biraz emek ve zaman harcayarak hazırlayabileceğiniz şallar ile hem boş vakitlerinizi çok daha keyifli olarak geçirebilir hem de çok severek ve beğenerek takacağınız şallara sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.    

Düğünlerde özel günlerde bayanların giydikleri abiye ya da kıyafetin üzerine kullanabileceği modeller mevcuttur. Şallar bayanları olduğundan daha zarif ve şık gösterir. Açık havada bir düğüne gittiğinizde bile şal yardımı ile üzerinizi örtmeniz ve şıklığınızı tamamlamanız mümkündür. Bu sebepten her bayanın rahatlıkla yapabileceği şal modelleri hakkında bilgi toparlayıp bu şallar ile gecenin yıldızı siz olabilirsiniz. Yapacağınız şalları dilerseniz tığ ile dilerseniz şiş yardımı ile yapmanız mümkündür.    

Tığ şal modelleri daha zarif durduğundan dolayı genellikle tercih meselesi haline gelmiştir. Evinizde kendi imkanlarınızla tığ yardımı ile ya da şiş yardımı ile kalan ipleri değerlendirmeniz de mümkündür. Dışarıdan almak yerine kendinizin tasarladığı şallar ile gecenin yıldızı olmayı başarırsınız. Tığ ile yapılan şal modellerinde genellikle krem yada siyah renk ip kullanılır. Krem rengi ip ve siyah renk ile yapılan modeller hemen hemen bütün kıyafetlerin abiyelerin üzerinde şık ve zarif durur.   

Birçok farklı tığ işi şal modelleri bulunsa da bu modelleri bulmak zor olabilir. Örgü örmek gibi bir kabiliyetiniz varsa sizde çok şık şallar elde edebilirsiniz. Şık olmayı hangi kadın istemez ki. Birbirinden farklı yeni şal modelleri ile bu şıklığı sizde kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Modayı takip eden bir bayan olmak istiyorsanız, kıyafetlerinizde dantel kullanabilirsiniz. Dantelin verdiği zarafeti hiçbir detay vermez. Dantelli şal modelleri aynı şekilde, şıklığı ve zarafeti yansıtan detaylardan olabilir. Dantel hiçbir dönemde modası geçmeyen bir örgüdür.    

Örgü şal modelleri kıyafetinizi tamamlayan parçalardır. Her kadın girdiği ortamda şık olmayı ve dikkat çekmeyi ister. Sizde girdiğiniz ortamda göz alıcı bir detay isterseniz örgü şal modelleri kullanabilirsiniz. Birçok farklı örgü modeli bulunmaktadır. Yapımı birbirinden farklı ve zorluk dereceli tabi değişmektedir.Şal örgü modelleri arasından istediğinizi seçip kolaylıkla size uygun olanını yapabilirsiniz.    

Özellikle birkaç ayrıntı ekleyip daha şık hale getirmeniz mümkündür. Şık şallar inanılmaz uçuk bir fiyata satılıyor. Size bu durumu daha ucuza mal edebilirsiniz.Ayrıca dilerseniz yaptığınız şallar satıp aile bütçenize bile katkı sağlayabilirsiniz. Şal, her kadının kullanabileceği bir aksesuar olduğu için güzel bir hediye de olabilir. Sizde hem eğlenmek hem de şıklığı yakalamak için farklı şekillerde şallar oluşturabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin…    

El işlerinin en nadide ve en çok tercih edilen ürünlerinden olan şallar mutlaka her bayanın dolabında yer almaktadır. Tüm bayanların günlük yaşamlarında da özel günlerinde de çok severek ve beğenerek kullandıkları şallar çeyizlerinde en önemli el işi parçalarındandır.    

Boş zamanlarını kendileri için severek kullanabilecekleri şeyler üretmekle geçirmek isteyen bayanlar için bu şal modelleri oldukça ideal. İster örüp kullanın, isterseniz örüp hediye edin tercih tamamen sizin. Tüm bayanların elbiselerini süsleyen birbirinden güzel şal modelleri herkesin dolabında vardır. Günümüzde şalları kışın soğuktan korunmanın yanı sıra daha çok elbiselerimize kombin amaçlı kullanılıyor. Özellikle misafirliğe giderken veya düğünlerde bayanların şıklığına şıklık katan muhteşem şal modellerini görebiliyoruz.    

Fabrikalarda makinelerde örülen çok çeşitli ve güzel şal modelleri mevcut. Fiyatları da el örgüsü şal modellerine göre biraz daha ucuz. El emeği göz nuru olan bu şahane şal modelleri usta ellerle süslenerek ortaya çok güzel şallar çıkıyor. El örgüsü olması şalın çok daha güzel ve hoş olmasını sağlıyor. Genç kızlarımızın çeyizlerinin olmazsa olmazı çeyizlik şallar tüm annelerin ve kızların vazgeçilmezi. Çeyizlik şallar genellikle tığ işi olup çok değişik şal modelleri var. Gelin şal modelleri çok güzel örneklere ve süslemelere sahip oluyor.    

Simli iplerle örülen ve muhteşem bir görüntüye sahip olan ışıl ışıl parlayan şallar kızlarımızın çeyizlerini süslüyor. En yaygın şal modelleri üçgen şal modelleridir. Uzun dikdörtgen şal modelleri ve baktüs şallar da yaygın kullanılan şal örneklerinden. Ayrıca firketeyle yapılan şahane şal modelleri de yine çeyizleri süslüyor. Artık hanımlarımız günlerinde yelek yerine şıklığını tamamlamak için örgü şal kullanmaktalar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir