Dantel,  Oya Dantel

Eski Dantelleri Nasıl Değerlendiririz?

Eskiden bin bir emekle, göz nuru dökerek gelinlik kızların çeyizlerinin en vazgeçilmez parçaları olan danteller bir çok kişinin sandığında çürümeye bırakılmış durumda.

Sizde elinizdeki eski dan tellerinizin çürümesine göz yummak istemiyor ancak nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsanız, dan tellerinizi sandıktan çıkarma zamanı geldi demektir.

Annelerinizin emeklerine modern tasarımlar katarak evinize değişik bir hava katabilirsiniz. Bunun için aklınıza gelmeyecek birçok alan vardır. Mesela artık görüntüsü hoşunuza gitmeyen sade ve eski bir elbise, gömlek veya pantolonunuz mu var, bu giysilerinizi danteller ile süsleyerek değişik ve hoş bir tasarım yakalayabilirsiniz.

Dekorasyona önem verenler için dan tellerinizi istediğiniz renk bir kumaş boyası ile boyayın, ardından danteli içerisine cam bir bardak yerleştirip danteli kolalayın. Bu şekilde yaptığınız danteli dekoratif bir mümkün olarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Misafirlerine şık bir sunum yapmak isteyen hanımlar! Pahalı bardak altlıklarını bir kenara bırakın. Kalın bir mukavvayı kare şeklinde kesin ve paket kağıdı ile kaplayın, daha sonra üzerine dantel yapıştırır değerlendirebilirsiniz.

Salonlarımızın ortasını süsleyen orta sehpalarınızın üzeri için yine kolalama yöntemi ile şık kaslar yapabilirsiniz. Süsüne dikkat eden ve güzelliğine güzellik katmak isteyen kadınlar dantel ile yapacakları takılar sayesinde güzel bir trend yakalayabilirler.

Eskiyen sandaletlerinizin burun veya bilek kısımlarını dantel ile kaplayın ve ayaklarınızın daha zarif görünmesini sağlayın. Yaz sıcaklarında sutyen giymek çoğu kadın için işkence haline gelir. Bu işkenceden kurtulmak için kendi braletlerinizi dikerek serin ve şık bir yaz geçirebilirsiniz.

Hediye paketlerini dantellerle süsleyebilirsiniz. Dantelli paketi gören arkadaşlarınız hediyeden önce paketi gördüklerinde bayılacaklardır. Soğuk kış aylarından çıkıp bunaltıcı yaz aylarına geçtiğimizde rahat ve kısa şortlar ilk tercihlerimiz arasına girer.

2-3 yıllık şortların uçlarını dantel ile süsleyerek farklılık yaratmak istemez misiniz? Hadi o zaman iş başına. Evimizi aydınlatan avizeleri de kolalama yöntemi ile kendimiz yapabileceğimizi ve çok şık avizeler elde edeceğimizi düşünsenize. Bence harika bir fikir , ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir