Seccade

Etamin/Goblen/Kanaviçe Seccade Modelleri

Spread the love

Çeyizlerin vazgeçilmezi el emeği göz nuru ile yapılan etamin,goblen,kanaviçe seccade modelleri arasında mutlaka size uygun bir tanesini bulacağınıza eminim. Genellikle etamin üzerine yapılan seccade modelleri hala çok istek almaktadır.

Modellerin yakından çekilmiş resimleri işinizi görecektir. Çeyizlerde birden fazla sayıda yapıldığı için model soranların aradığını bulabilmesi için çok sayıda model paylaştım. Etamin ve kanaviçe işlemesi aynı şekilde yapılmaktadır. Görünümünün düzgün olması için işlemelerini aynı yönde yapmalısınız.

İşlemelerin göze batan dolgun görünmesi için israil orlonu kullanabilirsiniz. Dominonun 9 numarası daha ince ve daha zarif görünmektedir. Son zamanlarda orta kısmı desenli kenar kısımları kanaviçe işlemeye uygun zeminli hazır seccadeler çıkmıştır. Bu seccadelerin kenar kısımları işlenerek farklı görünümler elde edilmektedir.

Genellikle seccadenin göze batması için kumaş seçimi siyah renkli olmaktadır. 75-125 cm yada biraz daha geniş istiyorsanız 85-125 cm seccadelik etamin kumaş almalısınız. Kenarları dikiş payı için kullanılacak. Genellikle bu kumaşların eni fazla olduğu için bir boy alıp ikiye bölerek iki seccadelik kumaş elde edebilirsiniz. Kumaş kendinden delikli olduğu için kolayca işleyebilirsiniz. Delikler içinden iğne ve ipliği geçirerek çarpı oluşturuyorsunuz. Bu çarpıları işleyeceğiniz desene göre renklen diriyorsunuz. Seccadelik panel kumaşında kanaviçe işlenebilir alanlar bulunmakta olup, bu alanlara istediğiniz örneği adapte edebilirsiniz. İşledikten sonra elyaf ve yorganlama tekniğiyle seccade haline getirilebilir veya sadece astarla yarak kullanabilirsiniz. Çok güzel işlemeli seccadeler bulunmaktadır. Bunlar arasında seçtiğimiz en şık modelleri burada bulabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir