Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Evde Bronzlaştırıcı Yağ Yapımı

Yaklaşan yaz mevsimi için kadınların bir çoğu bronzlaşmak isterler. Bronz ten beyaz tenin aksine estetik açıdan daha çok dikkat çekici olarak görülür. Bronzlaşmak için bir kaç yöntem vardır.

En yaygını solaryum veya kozmetik ürün satan dükkanlardan alınan yağlardır. Kozmetik ürünler kimyasal barındırdığı için bu yağları evde hazırlamak mümkündür.

Çikolata ve Bergamot yağları cildimizi bronzlaştırmak için kullanabileceğimiz yağlar arasındadır. Kimimiz normal bir bronzluk ister kimimiz ise daha koyu bir bronz cilde sahip olmak ister.

Bunun için en iyi ürün çikolatadır. 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı Bergamot yağını ve 20 gram saf çikolatayı ekleyelim, benmari usulü çikolatayı eritin. Cildinize uygulayıp 15- 20 dakika bekletip güneşe çıkmadan bekleyin.

Aynı çikolata gibi koyu bir tene sahip olmanıza yardımcı kakao yağı vardır. Birer yemek kaşığı kakao yağı, ceviz yağı ve zeytin yağını küçük bir şişede karıştıralım. Zararlı güneş ışınlarının olmadığı saatlerde cildinize sürün ve güneşlenin.

Bronzlaştırma konusunda en iddialı olan yağlardan biri de havuçtur. 1 yemek kaşığı havuç yağı, 1 yemek kaşığı susam yağı 1 yemek kaşığı kayısı yağı ve 1 çubuk tarçını karıştırıp cildinize uygulayın.

Kakao yağı, ceviz yağı, üzüm çekirdeği yağı ve tarçın yağını karıştırıp cildinize uyguladığınızda anında ve canınız yanmadan güzel bir bronzluğa sahip olabilirsiniz.

Son olarak eğer hassas bir cilde sahipseniz size bir önerimiz daha var. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi, 2 dal nane yağı ve kantaron yağını karıştırıp 15 gün güneşte bekletin ve güneşe çıkmadan uygulayın.

Bu sayede cildiniz kızarıklık ve acı yaşamadan kalıcı bir bronzluğa ulaşacaktır. Sizde bu güzel ve pratik yağlardan kendinize uygun gördüğünüzü uygulayarak yaza hazır girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.