Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Evde Doğal Kaş Boyama

Kaşlarımız yüzümüzün güzelliğini tamamlayan en önemli bölgemizdir. Kaşlarımız bazen yapısal olarak, bazen de sürekli yanlış alma yöntemlerinden kaynaklı olarak seyrekleşir. Halk arasında çoğu zaman dile getirilir “kaşların küsmüş “ diye.

Bu gibi nedenlerin yani sıra kaşlarımızın güzel görünmesi için kullandığımız kimyasal içerikli kaş farları kaşlarımızın zamanla azalmasına neden olur. Kaşlarınızı kimyasal ürünlerin etkilerini ortadan kaldırıp doğal yöntemlerle boyayabilirsiniz.

Evde kullanacağınız malzemelerle kaşlarınızı boyamak için sizlere birçok seçenek sunuyoruz. İlk mucizemiz pastaların ana malzemelerinden kakao ve günde birkaç fincan tükettiğimiz kahve ile geliyor. 1 fincan içtiğiniz kahvenin telvesini bir kaseye dökün ve üzerine aynı ölçüde kakao ekleyin.

Son olarak içerisine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, bal ve aleovera jeli ekleyerek karıştırın. Tüm malzemeleri homojen ehline getirip 5 dakika bekletin ve ince bir fırça yardımıyla kaşlarınıza uygulayın. Tatlılara, reçellere ve aynı zamanda çaylara aroma veren karanfil ile de kaş boyamak mümkündür.

Bir adet karanfilin ucunu çakmakla yakın ve elinizi yakmayacak sıcaklığa gelene kadar soğumasını bekleyip elinizin üzerinde renk denemesi yapın. Eğer açık renk bir kaş istiyorsanız karanfilin ucunu ateşte az bekletin , eğer koyu renk bir kaş istiyorsanız karanfilin ucunu ateşte daha fazla tutun.

Bu denemeden sonra karanfilin ucunu kaşlarınıza sürdüğünüzde kaşlarınızın daha gür ve daha belirgin olduğunu göreceksiniz. Gelinlerimizin , askerlerimizin ellerine sürdükleri kına ile de kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Bu da başka bir seçenektir.

Kına ile kaş boyama yapıldıktan sonra en az 2 ay kalabileceği unutulmamalıdır. Kına alırken saç ve ten rengine dikkat ederek kına alınmalıdır. Gördüğünüz gibi kaş gürleştirmek yada boyamak için kaş boyalarına, kaş serumlarına çok para vermenize gerek yok, evdeki, mutfağınızdaki malzemelerle kısa sürede uygulamak ve uzun süreli sonuç almak mümkündür.

Bu uygulamalar güzelliğinize güzellik katacak. Güzel günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.