Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Evde Keratin Bakımı Nasıl Olur?

Kadınların saçlarına düşkünlükleri herkes tarafından bilinir. Bir çoğunuzun keratin bakımı hakkında bilgisi vardır diye düşünüyorum. Peki bu keratin bakımını evde kendiniz de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bugün sizlerle bu yöntemin ayrıntılarını paylaşacağız.

Keratin nedir tam olarak bilek var mı? Keratin; dişlerde, tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir proteindir. Ama daha çok keratin yüklemesi dendiği zaman akla gelen tek şey saçtır.

Güzel görünmek için sık sık saç rengimizi değiştiririz, saçlarımıza şekil vermek için saçlarımızı ısıya maruz bırakırız. Bu tür durumlarda saçtaki keratin azalır. Keratin saç için çok önemli bir proteindir. Saçımızdaki keratin azaldığı zaman saçlar sertleşir, kırılmalar ve ardından kopma ve dökülmeler ortaya çıkar.

Keratin yüklemesi artık bir çok , hatta neredeyse her kuaförde yaygın olarak uygulanmaktadır, ancak kimi kadın kuaföre bu tarz uygulamalar için para vermek yerine evde işlemi kendi uygulamak ister, tabi ki bu herkesin en doğal hakkıdır.

Yapılan keratin bakımı sayesinde saçlarınız daha canlı , daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Keratin bakımı yapılırken saçı sarma yöntemi daha yaygın kullanılır. Nasıl uygulanacağına geçmeden önce şunu belirtelim keratin bakımı ile brezilya fönü çoğu kez karıştırılır, keratin yükleme saç düzleştirme yöntemi değildir.

Piyasada satılan bir çok keratin setini saçlarınıza uygulamanız çok kolaydır. Keratin bakımı nasıl yapılır? Öncelikle saçlarınızı silikon içermeyen bir şampuan ile yıkayın ve ardından saçlarınızı havlu ile sarın. Nemli saçınıza keratini bir sprey veya fırça ile sürün 15 dakika bekletin.

Keratin saçta kuruduktan sonra saçları şampuan sız yıkayın ve havlu ile saçlardaki nemi alın. Nemli saçı eşit bölümlere ayırıp sık dişli bir tarak ile saçınıza sürün 20 dakika bekleyip orta ısıda saçınızı kurutun. Bu yüklemenin etkisi 12 hafta sürecektir. Saçlarınızdaki elektriklenme ortadan kalkacak, saçlarınız daha sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir