Lif,  Örgü Videoları

Farklı Tasarıma Sahip Uzun ve Yuvarlak Lif Yapımı

Spread the love

Lif sever takipçilerimize özel bugün de tasarım bir takım lif çalışması paylaşacağım.

Uzun lif modeli arayanlar özellikle bu yazımı okumalı. Her gün yeni birbirinden güzel ve özel lif modelleri anlatımları görmek mümkün. Çeyizler bu örneklerle daha da hareketlendi.

Bir çok yeni lif modeli üretilirken ben de sizler için kullanışlı ama bir o kadar da şık olan lif modellerini paylaşmaya devam ediyorum.

Modelin ister yuvarlak görünümü olan fakat dört köşeden de çıkıntılı olanı yapın dilerseniz de uzun olanı yapın. Hatta ikisini de örün kombinleyin.

Hem hediyelik olarak örebilirsiniz hemde çeyizlik olarak yada satış yapıp ev bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Kullanılan malzemeler;

-Lif ipi

-7 numara tığ

Tabi siz elinize uygun mil numarası da tercih edebilirsiniz.

Bu lif modelin de dilediğiniz kadar birbirine yakıştığını düşündüğünüz renkleri kullanıp evde ki yarım iplerinizi de değerlendirmeniz mümkün.

Dilerseniz fazla renk kullanmadan da iki veya üç renkle de yapabilirsin. Yapım tekniği lifler de yaygın olan fıstık ile işleniyor.

Model orta kısımdan renkli fıstıklar yaparak başlanıp etrafına bir sıra çerçeve dönülüyor. 4 motif bu şekilde ayrı ayrı örülüp bir sıra daha çerçeve dönerken birbirine eklenerek örülüyor.

İkisininde yapım tekniği aynı sadece birbirine eklenme yerlerinden kaynaklı biri uzun life dönüşüyor diğeri yuvarlak tarzı bir lif oluyor. En son kenar oyası uygulaması yapılıp bitiriliyor.

Uzun olan modelin bitimin de ucuna dilerseniz püskül yapın dilerseniz de lif halkası olarak bilinen plastik halkaların için doldurarak iki uca da ekleyebilirsiniz.

Hangisini beğeniyorsanız o şekilde uygulama yapın. Modelin yapım videosunu Sibel’le örgü kanalı hazırlamış. Dilerseniz modeli izleyerek kolayca örebilirsiniz.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir