Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Gece Körlüğü Nedir?Belirtileri Nelerdir?

Gece körlüğü adını duyduğumuz ama çoğumuzun tam olarak ne olduğunu ve belirtilerini bilmediği bir tür görme bozukluğudur. Gece körlüğü rahatsızlığı olan kişilerin göz retinaları gece veya loş ışıkta görme yetisini kaybederler.

Yapılan istatistiklere göre gece körlüğü rahatsızlığının kadınlarda görülme olasılığı erkeklerde görülme olasılığından daha yüksektir. Gece körlüğünün bilinen tek belirtisi karanlıkta görme zorluğu çekilmesidir. Bu rahatsızlığın teşhisinin konulması için çeşitli testler vardır.

Renkleri görme yetisi , ışık refleks ve görme yetisi testleri gibi. Uzakta bulunan nesnelere bakıldığında gözde oluşan bulanıklık katarak ilerlediği zaman gece körlüğüne yol açtığı bilinmektedir.

Bu rahatsızlık için bir göz doktorundan yardım alabilirsiniz yada uygulayabileceğiniz bitkisel yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz. Oğlak ciğerini ızgarada pişirin ve daha sonra kaynatın kaynama esnasında üstte biriken köpüğü alın ve sürme çeker gibi gözlerinize sürün. Kuru soğan rendeleyin ve suyunu sıkın ve bu suyu gözlerinize sıkın.

Bakla yaprağını haşlayın ve daha Sonra tüketin. Andız otunun çiçeklerini kaynatın ve daha sonra çay içer gibi tüketin. 2 büyük patatesi 1 litre su da kaynatın ve elde ettiğiniz suyu günde 1 bardak olarak tüketin. 1 çay kaşığı rezeneyi 1 kupa kaynamış suya atın ve 5-10 dakika demlenmeye bırakıp daha sonra biraz soğumaya bırakıp içerisine pamuk batırın ve gözlerinizi silin.

İnce kıyılmış bakla yaprağını 1 litre suyun içinde kaynatın ve kaynatın ardından süzün . Düzenli olarak günde 3 defa yoğurt ile tüketin ve probleminize çözüm olduğunu sizde görün. 10 gram havuç tohumunu 1 bardak kaynar suya atın ve 5 10 dakika demleyip süzün ardından ılımaya bırakın. Gün içerisinde 2 veya 3 defa tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.