Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Görenler İşkembe Modeli Zannedecek

Düz ve sade görünümlü örgüleri ne kadar çok sevdiğinizi biliyorum. Sadece zor modeller güzel görünecek diye bir kural yok. Aynı bu modelde olduğu gibi kolay olduğu kadar güzel olan modeller daha fazla talep görmektedir. Tek tip görünümlü olan örgüler aynı bu modelde olduğu gibi hemen hemen her örgüye uyum sağlayacaktır.

İşkembe modeli birçok yerde kullanılmaktadır. Çok amaçlı olarak her örgüye uyan işkembe modelini yapamayanlar bu modeli yapmayı deneyebilirler. Kullandığım ipin kalın olması nedeni ile model daha belirgin ve hoş oldu.

Kıvrılmayan bir yapıda olduğu için lastik kullanmadan hemen modeli koyabilirsiniz. İlmekleri şişe takıp örmeye başlıyoruz. Önce bütün ilmekleri tamamen düz olarak öreceğiz. Sonraki sıraya geçince kenar ilmeğini alın ve bir ilmek düz olarak örün. 

Sonraki ilmeği bir alt sırasına batarak düz örün. Sonra çevirerek ilmeğin kendini örmeden diğer şişe aktarın. Bir ilmeği düz örüp ikinci ilmeği alt sırasına batıp düz örün. Alt sırasına batıp ilmek çıkarttığımız ilmeğin kendini yönünü çevirip örmeden atlatın. 

Sırayı tamamlayıp sonraki sırada çift görünen ilmekleri düz örerek kesin. Bu şekilde ilmek sayısını eski haline getirmiş olacağız. Arada bir ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği düz örerek kesin. 

Sonraki sırada kenar ilmeğini alın bir önceki sırada önce düz ördüğümüz ilmeği bu defa bir alt sırasına batarak ilmek çıkartın. Sonra ilmeğin kendisini çevirip örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düze çevirerek modeli uygulamaya devam edin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.