Güzellik

Gözenek Sıkılaştırıcı 3 Doğal Maske Tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için, cilde ihtiyacı olan bakımı yapmak çok önemlidir. Cilt bakımına gözenekleri sıkılaştırmakla başlayabilirsiniz. Çünkü, gözenekleri açık olan cilt kötü bir görünümüne neden olur. Düzenli olarak uygulayacağınız gözenek sıkılaştırıcı tonik ve maskelerle pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. En yakın arkadaşınız olarak sizlere gözenek sıkılaştırıcı doğal maske tarifleri veriyoruz.

 

Gözenekler nasıl sıkılaşır?

Zaman ilerledikçe cildimiz bizimle birlikte yaşlanır. Ciltte meydana gelen kusurlar daha belirgin ve kalıcı hale gelir. Özellikle geniş gözeneklere sahip ciltlerde yağlanma artar. Bu durum da sivilce, siyah nokta ve yağ bezesi oluşumuna yol açar. Gözenekleri sıkılaştırmadan önce ilk olarak ciltteki ölü deriden kurtulmalısınız. Düzenli peeling ve buhar uygulamasıyla gözenekleri derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı maskeler

Cildinizin pürüzsüz görünmesine engel olan gözeneklerden, ev yapımı maskelerle kurtulabilirsiniz. Geniş gözenekleri sıkılaştırmak için en basit ve en etkili yöntemlerden biri buzdur. Buz, ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Kalıptan çıkardığınız buzu temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Evde bulunan doğal malzemelerle de gözenek sıkılaştırıcı maske yapmak mümkün. Bu doğal maskeleri düzenli uyguladığınız takdirde, cildiniz rahatlar ve gözenekler sıkılaşır.

  • Balın cilde faydalarından daha önce de bahsetmiştik. Tedavi edici özelliği, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bal ve yoğurdu karıştırarak yüzünüze sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu karışım sayesinde ciltteki ölü hücrelerden de kurtulabilirsiniz.

Balı güzellik rutininize eklemeniz için 6 neden

  • Salatalığın suyunu çıkarın ve içerisine birkaç damla gül suyu damlatın. Karışımı yüzünüze sürüp yaklaşık 20 dakika bekletin. Ardından soğuk su ile yıkayın.
  • Karma bir cilde sahipseniz, bu maske tam size göre! 1 yumurta akı ve 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Son olarak, ılık su ile durulayın.

Gözenek sıkılaştırıcı doğal maskeleri öğrendiniz. Sağlıklı ve güzel bir cilt istiyorsanız, düzenli cilt bakımı yapmaya özen göstermelisiniz.

Kaynak:Yüksek topuklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.