Örgü Videoları,  Oya,  Oya Dantel

Hayatınızı Renklendirecek Tığ Oya Modeli

Spread the love

Özellikle siyah renkli yazma kenarında biraz renkli oyalar tercih edilir. Paylaştığım tığ oya modeli siyah yazma veya yaşmak kenarına renk katacak ve ilgi çekici hale getirecektir. Bu oya yapımı için küçük serum halk ve üç renk ipe ihtiyacınız olacak.

Kırımızı ip numarası 211, krem ipin numarası 911. Öncelikle serum ile çiçekleri yaparak hazırlıyoruz. Halka serumun içine kırmızı ip ile batıp 5 zincir ile içini dolduruyoruz. Serum halka görünmeyecek şekle gelene kadar içini 5 zincir çekip batarak doldurun. Bu işlemi kırmızı ve krem rengi ip ile yapın. 

Yazmanın kenarını tığladıktan sonra yapraklarını yapmaya geçebiliriz. İpi sağlamlaştırıp iki zincir çekin ve bir sonraki zincire batıp ikili tırabzan yapın. Sonra tırabzanın tepesine 3 zincirle pipirik yapın. 2 zincir çekip tekrar aynı işlemi yapın. Bu şekilde 5 tane tırabzan yapın. Sonra yan yana 5 tırabzan yapın. 6 zincir çekip oyayı ters çevirin ve ilk tırabzanın tepesine batın. 

3 zincir çekip oluşturduğunuz deliğe batın.Deliğin içine yaptığınız tırabzanların tepesine pipirik yapar doldurun. Son olarak uzun bir zincir ile yaprağı tamamlayın. Sonra daha önce yapılan çiçekleri buraya ekleyerek tamamlayın. Oya sandığım kanalının anlatımını izleyerek kolayca bu modeli yapabilirsiniz. Kolay ve her örgüye uyacak bir örgü modeli anlatımını daha ekledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir