Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Hem Bebek Hemde Bayan Örgülerine Yakışan Ajurlu Model

Spread the love

Sizlere hem bebek hemde bayan örgülerinde hiç düşünmeden kullanabileceğiniz ajurlu bir model anlatacağım. Görünce beğeneceğinizi düşündüğüm için sizlerle paylaştım.

Ajurlu bölümü 6 ilmekle yaptım. Her modelin arasında bir ters bir düz bir ters olmak üzere üç ilmek boşluk verdim. 9 ve katlarını hesaplayıp 3 ilmek ilave etmelisiniz. Önce lastik örüp bir sıra ön yüzde düz bir sıra arka yüzde ters olarak örün.

Sonra ön yüze geçince bir tane ters bir tane düz bir tane ters ilmek örün. Bir kez ipi dolayıp iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. 2 ilmeği ters örüp iki ilmeği tersten girerek kesin ve bir artırın. Tekrar bir ilmek ters bir ilmek düz bir ilmek ters örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın.

Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi aynen örün. Tekrar ön yüze geçince başlangıçtaki üç ilmeği örün. Bir önceki sırada artırıp düz ördüğümüz ilmeği de düz örüp bir dolayın ve iki ilmeği birlikte kesin. Böylece modelin ilk yarısını tamamlamış olacaksınız. Sonra modelin diğer yarısını örerken iki ilmeği tersten girip kesin bir dolayıp bir düz şeklinde örün. 

Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi örüp modeli bitirin. İlk baştaki gibi modeli tekrar kurmaya başlıyoruz. Başlangıçtaki üç ilmeği örüp bir dolayın ve iki ilmeği birlikte kesip iki ilmeği ters örün. Sonraki iki ilmeği tersten kesip bir dolayın.

Arkadan bütün ilmekleri örüp geliyoruz. Örgünü ön yüzdeki ikinci sırasında ise üç ilmeği örüp bir tane ilmeği düz örün. Böylece kemse işlemi yaptığımız bölüme gelmiş olacağız.

Bir düz ilmeği ördükten sonra bir dolayıp iki ilmeği düz örer gibi kesin ve sonraki iki ilmeği tersten girerek düz örer gibi kesin. Sonra kesilen ilmeğin yerine bir ilmek artırıp bir tane düz ilmek örün. Aradaki üç ilmeği örüp diğer modele geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir