Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Hem Lastik Hemde Ana Model Olabilir

Lastik şeklinde yapmak istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz saç örgülü bir model hazırladım. Daima sizlere farklı ve değişik olan modeller anlatmaya çalışıyorum. Etol şal ve boyunluk gibi değişik örgülere de yakışacaktır.

İlk sırada hemen modeli koymaya başlıyoruz. Örgüde birer tane kenar ilmeği kullandım. Bu ilmek örgünün kenarının düzgün durmasını sağlayacaktır. Kenar ilmeğini örmeden alıp bir tane ters ilmek öreceğiz. Bu ters ilmekler aralarda sürekli devam edecek. İpi bir kez dolayıp sonraki üç ilmeği birlikte düz örer gibi topluyoruz ve ilk iki ilmeği bir kez daha düz olarak öreceğiz.

Ön yüzde daima bir ilmek ters örüp ipi dolayın ve sonraki üç ilmeği birlikte düz örer gibi örüp ilk iki ilmeği bir kez daha örüp devam edelim. Ön sırada bu şekilde bütün sırayı tamamlayın.

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir tane düz ilmeği örüp ipi önden arkaya doğru olacak şekilde dolayıp sonraki üç ilmeği birlikte ters örer gibi örüp sonra ilk iki ilmeği birlikte tekrar ters öreceğiz. 

Modeli sürekli bu şekilde devam ettireceğiz. Ön tarafta bir dolayıp üç ilmeği birlikte örüp sonra ilk iki ilmeği tekrar öreceğiz. Ön yüzde bu üç ilmek düz örülüp toplanacak ve iki taneye düşürülecek. Ters ilmeğin başında yaptığımız artırma bu eksilen ilmeği tekrar tamamlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.