Çocuk Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Herkesin Yapabileceği Kadar Kolay Tığ İşi Bebek Patik Modeli

Spread the love

Örgüde acemi olanları sevindirecek kadar kolay olan tığ işi bebek patik modelini nasıl yapacağınızı anlatacağım. En çabuk ördüğüm patik modeli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca patik modelini büyütmek isteyenlerin hiç zorlanmayacağı bir model oldu.

Yeni doğan bebekler için uygun büyüklükte oldu. İstediğiniz yaşa uyarlaması çok kolay bir patik modeliPatik modelinin yapımında iki renk kullanılmaktadır.

Hanım dilendi bey beğendi olarak bilinen bir motif ile patik modeline başlanmaktadır. 5 zincir çekerek bir halka oluşturun. 3 zincir çekip halkanın içine 2 adet ikili tırabzan yapın.

2 zincir çekip aynı halkaya 3 tırabzan daha yapın. 2 zincir çekerek 3 tırabzan oluşturun. Aralarına ikişer zincir çekerek 4 defa tırabzanları tekrarlayıp sırayı bitirin.

Sonra ipi değiştirip deliğe girerek 3 zincir çekin. 2 tırabzan daha yapıp 2 zincir çekin. Aynı deliğe 3 tırabzan daha yapın. Hiç zincir çekemeden diğer deliğe geçerek aynı tırabzanları tüm köşelere uygulayın.

Sonraki sırada tekrar ipi değiştirin. Köşenin bir tanesine girip buraya iki tane tırabzan yapın. Sonraki tırabzanların her birine yeni bir tırabzan yapın. Sonraki köşeye gelince 2 tırabzan daha yapın.

Sonra 22 zincir çekip örgüyü çevirin ve sıraya başladığımız köşeye batın. Sonra örgüyü çevirip her zincire bir kes tırabzan yapın. Motifli kısma gelince köşelere birer tane tırabzan yapın. Diğer kısımlara birer tane tırabzan yapın.

Sırayı tamamlayınca 3 zincir çekip ikinci sıraya geçin. Patiği ikiye katlayıp tam ortada kalan topuk kısmına gelince üç tırabzanın son ilmeklerini kapatmadan örün. Son kalan ilmekleri tek seferde toplayıp örgüyü kapatın.

Sonra motifli olan burun kısmına gelince köşeye yaptığımız tek tırabzandan sonraki 6 tırabzanı ikişerli olarak kapatarak örün. Son sıraya geçince bir önceki kestiğimiz ilmeklerin olduğu yerde tekrar eksiltme yaparak bitirin.

Üst kısmına iki sıra sıkı iğne şeklinde tığlayarak alt taban kısmını dikin. Patik modelini büyütmek istediğinizde motifin üzerine yaptığımız bir sırayı iki veya üç sıra şeklinde artırın. Patik modelinin yaşını büyütmek içinde motiften sonra çekilen zincir sayısını artırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir