Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Himalaya Everyday Super Lüx İple Hazırlanan Model

Sizlere bugün himalaya everyday super lüx iple hazırlanan yazlık örgü modelinin yapımı anlatacağım. Model iki sıradan meydana geliyor.

Sadece ilk sırada bütün ilmekler düz olarak örülecek. Sonra arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve iki ilmeği düz örer gibi birlikte keser gibi örün.

İpi bir kez dolayın ve aynı ilmekleri bir kez daha düz olarak örün. Sonra bu ilmeklerin ilkini düz olarak örüp ilmekleri bırakın. 

Sonraki iki ilmeği düz örer gibi kesip ipi dolayın ve bir kez daha örün. Sonra ilmeklerin ilkini düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp dörtlü olan ilmeklerin ilk iki tanesini örmeden atlayın. Kalan iki ilmeği düz örer gibi kesin. 

Örmeden atlanan ilmekleri örgünün arka tarafına alıp birlikte düz örerek kesin. Böylece artan ilmek sayısı eski sayısına dönmüş olacak. İlk iki ilmeği örmeden atlayıp sonraki iki ilmeği düz örer gibi kesin. İlk iki ilmeği örgünün sonuna geçirip birlikte düz örerek kesin.

Örgünün arkasına geçince tekrar aynı şekilde modeli tekrarlayacağız. Kenar ilmeğinden sonra iki ilmeği düz örüp ipi dolayın ve bir kez daha örün.

Sonra ilk ilmeği düz örüp devam edin.Lastik istemeyen bir model olduğu için şal ve boyunluk gibi örgülere çok yakışacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.