Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Huzursuz Bacak Sendromuna Ne İyi Gelir?

Huzursuz bacak sendromunu çoğumuz duymuşuzdur. Bazı kişiler de genetik geçişli olan ancak genel olarak da sebebi bilinmeyen bir bacak rahatsızlığıdır. Daha çok 60 yaş ve üzerinde görülen bu rahatsızlık, %5 oranında genç ve orta yaşlı kişilerde de gözlemlenebilmektedir.

Bu rahatsızlığa sahip bir çok hasta böyle bir durumdan haberdar olmadıkları için tedavi sürecinden de bir haberdirler. Huzursuz bacak sendromu şikayetleri daha çok geceleri istirahat esnasında artış gösterir.

Bu rahatsızlıktan etkilenen bacağı kişi hareket ettirme ihtiyacı hissettiğinde baldır ve ayaklarda, bazen kollarda uyuşma, karıncalanma, uyuşukluk, yanma, iğnelenme, ağrı ile kendini gösteren nörolojik bir hastalıktır. Genel olarak her iki bacağı birden etkileyen bir rahatsızlıktır, ancak nadiren de olsa ellere ve vücudun farklı yerlerine de yayılabilir.

Huzursuz bacak sendromunu tetikleyen faktörler, hamilelik, şeker hastalığı, tiroid bezinin az çakışması veya çalışmaması , sinir iltihapları, ağır metallere maruz kalmak, kansızlık, sigara içmek , vitamin ve mineral eksikliği, gereğinden fazla kafein tüketimi, bacaklar da dolaşım bozukluğu ve varis sayılabilir.

Huzursuz bacak sendromu için sabahları aç karnına 7 adet oldum bamya tohumu 1 bardak su ile yutulur. 15 gün süre ile her gün sabah akşam 1 çay kaşığı siyah hardal tohumu çiğnemeden birkaç yudum su ile tüketilir üzerine bir dilim ekmek yenir.

Bu kür 2 hafta uygulanır daha sonra 2 hafta günde 1 kez 1 çay kaşığı siyah hardal tohumu tüketilebilir 1 ay bu kür uygulanır. Yalnız fayda görmek için verilen miktardan fazla uygulanmamalıdır.

Mentollü kokusu ile kasların gevşemesine ve huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olan nane çayını içebilir veya alternatif olarak nane yağı ile bacağınıza 10 dakika masaj yapabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.