Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

İlgi Gören Özel Bir Yelek Modeli

Yüzük taşı örgü modeline benzerliği ile ilgileri üzerine çeken yeni ve hoş bir model anlatımına yer verdim. Özellikle bebek ve bayan örgülerine çok yakışacaktır.

Model 5 ilmekle yapılıyor. Aralarında iki tane ters ilmek kullandım. Modeli yaparken lastiği hazırlayın ve ön tarafa geçince ilk iki tane ilmeği ters örüp 5 ilmeği düz örün. 2 ilmek ters örüp 5 ilmeği düz olarak öreceğiz. Arka tarafa geçince ilmekleri olduğu gibi aynen öreceğiz. 

Tekrar ön tarafa geçince ilmekleri 2 ters 5 düz olarak örmeye devam edin. Arka tarafta bütün ilmekleri aynı örüp 4 sırayı tamamlayın. Ön tarafta modeli kurmaya başlıyoruz.

Başlangıçtaki iki ters ilmeği örüp ipi bir kez dolayarak artırın. Sonra bir ilmek ters örün. Ortada kalan üç ilmeği birlikte ters olarak örün. Bir ilmek daha ters örüp bir kez ipi dolayın. Aralarda 2 ilmek ters örüp modeli tekrarlayın.

Arka tarafta iki ilmek düz 5 ilmek ters olarak ilmekleri sıra boyunca örün. Tekrar ön tarafa geçince aynı şekilde 2 ilmeği ters örüp ipi bir kez dolayın ve ilk ilmeği ters olarak örün. Sonraki üç ilmeği birlikte ters örer gibi kesip bir ilmek daha ters örün. Sonra bir ilmek artırıp aradaki iki ilmeği ters örün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir