Çocuk Örgüleri,  Örgü

İlginç Tasarımlı Çocuk Örgü Modelleri

Görünce benimle aynı fikirde olacağınız ilginç tasarımlı çocuk örgü modellerine bayılacaksınız. Kız erkek diye ayırmadan her çeşit modele yer verdik. Hep aynı modellerden sıkılıp değişik model bulamıyorum diyenleri duyar gibiyim. Bu talebe karşılık verebilmek için daha önce hiç görülmemiş modeller paylaşmaya özen gösterdim. Çocuk kıyafetleri büyüklerden daha pahalıdır.

Hele birde tasarım bir kıyafet almak için biraz fazla para ödemeyi göze almalısınız. Bir ata sözü derki; Çocuğun yediği helal giydiği haramdır. Bunun nedeni ise çocukların çok çabuk büyümesi ile kıyafetlerini uzun vadeli kullanamamasıdır. Ama küçük yavrularımızı sağlıklı ve günümüz modasına uygun giydirmek isteyen anneler bu konuda oldukça fazla para harcamaktadır. Herkesin dönüp bir daha bakacağı kıyafetlere sahip olmak düşündüğünüz kadar zor değil. Tek ihtiyacınız olan biraz örgü bilmek ve hayal gücünüzü kullanmak olacaktır. 

 

Yapacağınızı modele karar verirken eğlenceli ve çocuklara uygun olmasına dikkat edin. Bazı modeller sanki gerçek gibi bir his yaratmaktadır. Düz öreceğiniz örgüyü dilediğiniz gibi temalarla düzenleyebilirsiniz. Fareye bakan kediler nasılda gerçek gibi görünüyor ?Öyle değil mi?

Sevdiklerinize ve yeğenlere bu şekilde baktıkça eğleneceğiniz esprili örgü pantolonlar yapabilirsiniz. Hem yavrularınızı emeklerken soğuktan kormuş olursunuz hemde bakarken eğlenmiş olursunuz. Bu şekilde örgüler örüp hediye ederek sevdiklerinizi de sevindirebilirsiniz.

Yukarıdaki resmi görünce gülümsemeyen yoktur herhalde. Büyümüşte küçülmüşler dedirten şapkaları yapmak çok kolay.

Küçük hanımlara hazırlayacağınız böyle bir pantolon ile takım olarak yelek veya hırka yapabilirsiniz. Yapacağınız takıma motif desenleri ile baykuş görünümü vererek şirinliklerine şirinlik katabilirsiniz. Ucuza alacağınız iplerle böyle şık giysiler hazırlayabilirsiniz. Sonrasında küçük gelen kıyafetleri yeni doğacak kardeşi için saklayabileceğiniz gibi bir yakınınıza vererek sevindirebilirsiniz. Çocuk odaları için yapabileceğiniz her türlü dekor için patchwork konulu paylaştığım resimleri mutlaka incelemelisiniz. Kendi el emeğinizi kullanarak az bütçeyle çok farklı tarzlarda bebek odaları yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.