Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

İstek Üzerine Dolgulu Yelpaze Üçgen Şal Modeli

Daha önce hazırladığım etol şal modelini üçgen olarak çalışmam istendi. Bende istek üzerine dolgulu yelpaze üçgen şal modelini hazırladım. Bu modeli nako angora gold ile çalıştım. Bu model özellikle ince iplerle örülünce çok şık oluyor.

Önce 14 zincir çekerek başladım. Sonra bu zincirlerin üzerini sıkı iğne ile doldurdum. 6 zincir çekip sırasıyla her sıkı iğneye batarak ilmek çıkartıyoruz. Her defasında tığımıza ip dolayarak 12 tane ip çekiyoruz. Sonra bu ilmekleri bir defada toplayıp sıkıştırın.

6 zincir çekip örgünün sonuna batın. Böylece ilk motifi tamamlamış oluyoruz. 6 zincir çekip bu zincirlerin üzerine sıkı iğne doldurun. İlk yaptığımız dolgunun üzerindeki zincire de sıkı iğne doldurun. Bundan sonra son ilmeğe batıp bir ilmek çıkartın.

Sonra bu ilmeği iki defada örün. Tekrar son ilmeğin dibine batın ve buradan çıkardığımız ilmeği iki defada örerek 6 taneye tamamlayın. 6 zincir çekip örgüyü çevirin. 12 tane zincirin uzunluğunda ilmek çekin ve bunları bir kerde toplayıp sıkıştırın. 6 zincir çekip motifi tamamlayın.

Her sırada bir motif artırarak devam edin. İstediğiniz genişliğe gelinceye kadar örmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.