Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

İstek Üzerine Yelek Modelini Üçgen Şala Çevirdim

Sizle için model anlatmaya devam ediyorum. Anlattığım modelleri izleyicilerim üçgen olarak çevirmemi istiyorlar. Yelek modeli olarak oldukça ilgi gören bir modeli üçgen şal olarak yeniden hazırladım.

Normal örülen modelleri üçgen olarak yapınca model kaydırıldığı için birebir aynı olmuyor daha farklı olarak görünüyor. Üçgen şal yapmaya genel olarak aynı şekilde başlanıyor. Önce 5 zincir çekip bir halka oluşturarak başlıyoruz. 3 zincir çekip halkanın içine batın ve buraya 3 tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı halkanın içine 3 tırabzan daha yapın. Aralarına 3 zincir çekip 4 defa tırabzan yapacağız.

6 zincir çekip geri dönün. İlk deliğe batıp buraya 3 tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekin ve aynı yere tekrar 3 tırabzan yapın. 1 zincir çekip sonraki deliğe 5 tane tırabzan yapın araya bir zincir çekip aynı deliğe tekrar 5 tırabzan yapın.

1 zincir çekip son deliğe 3 tırabzan 3 zincir ve 3 tırabzan yapın. Kenar kısımları su taşı şeklinde devam edecek. 6 zincirle geri dönüp su taşını yapın. 3 zincir çekip tam ortaya batın ve buraya dolgu yapın. Aralara 3 zincir çekerek 3 dolgu yapılacak ve tekrar 3 zincir çekip kenar bölümü yapılacak. 

İlk modeli bitirmiş olacağız. İkinci modele geçince kenar bölümünü yapıp ilk deliğe yeni modeli kuracağız. 5 tırabzan yapıp bir zincir çekin ve aynı yere 5 tırabzan daha yapın. Araya 3 zincir çekip diğer kenarın yanındaki deliğe yeni modeli tekrarlayın.

Ben şal yapımında kenar modeli olarak modelin kendini kullanmayı tercih ediyorum. Böylece model bir uyum içinde görünümü oluyor. Kenarlarda oluşan deliklere 5 tırabzan yapıp araya bir zincir çekin ve 5 tırabzan daha yapın. Sonraki sırada aynı model de olduğu gibi dolgu yaparak tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir