Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

İster Lastik Yapın İster Örgü Modeli

Sıradaki model çok amaçlı olarak ister lastik ister örgü modeli olabiliyor. Değişik lastik modelleri kullanmayı seviyoruz. Burmalı lastik görünümündeki bu modeli önce küçük bir parça şeklinde örerek görmenizi öneririm. Kullandığınız ip ve şiş kalınlığı örgünün görünüşünü değiştirebilir. En iyisi küçük bir parça örüp görmektir.

Boyunluk ve kaşkol gibi örgülere de uygun olacaktır. Yazının başında belirttiğim gibi örgüye başlarken bir ters bir düz bir ters bir düz olarak başlanacak. Örgüye başladığımız yer arka taraf olacak.

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın. Ters ilmeği aynen olduğu gibi örün. Düz ilmeğe gelince bir alt sırasına girip ilmeği çekin. Boyunu uzattığınız ilmeği şişe geri takın. Sonra bu ilmekle yanındaki ilmeği birlikte düz olarak örün. Birlikte ördüğümüz için ilmek artışı olmayacak.

Sonraki ilmeği ters örün. Düz ilmeğe gelince altından ilmek çekip uzatın. Bu ilmeği şişe takın. Yanındaki ilmekle beraber iki ilmeği düz örerek kesin. Sırayı tamamlayınca örgüyü çevirin. Aynı şekilde kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmek ters ise ters olarak örün.

Eğer ilmek düz ise bir alt sırasına girip buradan ilmeği çekin ve şişe geri takın. 2 ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki ilmeği ters örün. Bu modelde sadece bir defaya mahsus ilk sırada ilmekler bir ters bir düz şeklinde örülecek.

Sonrasında sürekli olarak ters ilmekler aynen örülecek. Düz ilmekler ise bir alt sırasından ilmek çekilerek şişe takılacak ve 2 ilmek düz olarak örülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir