Oya,  Oya Dantel

Kalbimin Yarısı İğne Oyası Modeli Anlatımı

İğne oyası modeli arayan hanımlar için bugün çok şık ve sade bir iğne oyası paylaşacağım. Bu modeli ister kendinize işleyin ister hediyelik olarak çeyizlere ya da ev de el işi yaparak ev bütçesine katkıda bulunan hanımlar için de sipariş olarak yapabilecekleri bir model.

İğne oyasının emeğinden dolayı modası hiç geçmiyor ve el emekleri arasında en değerlilerinden diyebilirim. Modelimiz yazma kenarına pimpirikler yapıp aralarına yaprak yaparak tekrarlanıyor.

Bir sonra ki sırada yazmanıza uygun renkler ile çiçeği andıran motif işleniyor. İğne oyasını seven ve vazgeçemeyenler için oldukça kullanışlı ve güzel bir oya tarifi. Her ne kadar çiçekli yazmada (yemeni) hoş da dursa bence düz yemeniler de daha şık olur.

Ama illa çiçek desenli yazmalarda işleyecekseniz oyanın çiçeklerini dönüşümlü olarak yemeni deki renklerde devam ettirin ki uyumlu olsun. İğne oyası yapmak isteyip tam bilgi sahibi değilseniz videolu anlatımını da paylaşacağım ki öğrenmek isteyenlere de yardımcı olabileyim. Bu modeli aynı zamanda yeni doğan bebeklerin ağızlarını silmek için yaptığımız mendillerin kenarına da uygulayabilirsiniz.

Mesela kız için pembe renk ile erkek için mavi renk ile dönersiniz etrafını… Oldukça şık olur ve göz hitap eder. Ya da mutfak havlularına da bu güzel iğne oyasını uygulayabilirsiniz. Çok büyük oya sevmiyorsanız mutfak havlusu için ideal olur. Hatta iğne oyasından yapılan fularlara da aralara birkaç tane serpiştirirseniz harika durur.

Fikirler benden uygulamak sizden. Şimdi dilerseniz iğne oyaları Rüveyda kanalının detaylı olarak anlatımını yapmış olduğu iğne oyasını videolu anlatımdan izleyerek kolayca yapalım.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.